niedziela, 26 stycznia 2014

F&Home Radio: Czyje to dzieło?

Nie chcę pisać kolejnego postu w stylu "znów będę się czepiał". I nie będę. Po prostu zadaję sobie pytanie jak może w takiej strukturze biznesowej funkcjonować wsparcie techniczne i rozwój systemu F&Home Radio?



F-Home Radio - Serwer Systemu
Homer - jednostka sterująca systemu [który ostatecznie nie został wprowadzony do sprzedaży - nie jest dla mnie jasne kto jest/był producentem]

WIHOME kofigurator - oprogramowanie dostarczone do systemu F&Home

HOMER Konfigurator - oprogramowanie do systemu HOMER

Producentem oprogramowania F&home Radio dla urządzeń mobilnych [Android i Apple] jest spółka Homersoft z Krakowa.

Do pracy przy produkcji przyznaje się również firma KISSdigital również z Krakowa.

Tytułem przypomnienia F&Home Radio to system, którego producentem jest firma F&F Filipowski (Pabianice).

Garść źródeł:
http://www.elektroserwis-rybnik.pl/HOMER_System_Broszura.pdf

http://www.fhome.pl/fhome-radio
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.homersoft.wihome
https://itunes.apple.com/sr/app/wihome/id541003770?mt=8
http://ios-apps.findthebest.com/l/1090352/F-And-Home-Radio
http://www.homersoft.com
http://kissdigital.pl/realizacje/wihome
http://www.domkowicz.pl



Klęska urodzaju czy bałagan [itunes.apple.com]?


3 komentarze:

  1. Jako, że jestem osobą bezpośrednio związaną z każdym etapem powstawania i produkcji systemu pozwolę sobie odpowiedzieć na wszystkie pytania i wątpliwości jakie się pojawiły.

    System F&Home RADIO powstał w wyniku współpracy trzech firm: F&F Filipowski Sp. J., Homersoft sp. z o.o., Allinwave sp. z o.o. Podział prac w ramach projektu wygląda następująco:

    1. Firma F&F jest producentem wszystkich urządzeń wchodzących w skład systemu oraz zajmuje się dystrybucją systemu. Firma F&F zajmuje się również wsparciem technicznym dla instalatorów i użytkowników systemu F&Home RADIO.

    2. Firma Homersoft jest dostawcą oprogramowania konfiguracyjnego i aplikacji do urządzeń mobilnych.

    3. Firma Allinwave jest twórcą komunikacji radiowej (protokołu) oraz zajmuje się opracowywaniem kolejnych generacji elementu radia.

    Ponieważ firma F&F przystąpiła do projektu nieco później w Internecie mogły się pojawić efekty pracy dwóch wyżej wymienionych firm, ponieważ system ma już kilka lat i był przez ten czas rozwijany.

    Obecnie mamy do czynienia ze stabilnym systemem z wyróżniającym się i jednym z najbardziej rozbudowanych programów konfiguracyjnych. Mamy do czynienia z praktycznie swobodnie programowalnym systemem, co stawia go w czołówce bezprzewodowych systemów na rynku.

    Dodatkowo należy podkreślić, że w wyniku współpracy trzech firm prowadzony jest system szkoleń dla instalatorów i mamy już prawie 1000 certyfikowanych instalatorów na terenie całego kraju.

    W Pana blogu poruszony został temat różnorodności aplikacji mobilnych, które można znaleźć w sklepach mobilnych. Wynika to głównie z systemu dystrybucji: w Polsce system sprzedawany jest jako F&Home RADIO, poza naszym krajem używamy aplikacji WiHome.

    Na koniec chciałbym zaprosić na naszą nową stronę www.fhome.pl, gdzie opisujemy oba nasze systemy oraz w najbliższym czasie zaktualizujemy terminy kolejnych szkoleń dla instalatorów.

    W razie dalszych pytań pozostaję do dyspozycji.

    MACIEJ ŻUK
    Szef działu inteligentnych budynków

    [Stanisław Kopczyński: opublikowałem za pozwoleniem Pana Macieja Żuk]

    OdpowiedzUsuń
  2. Szkoda, że w rzeczywistosci rozwój systemu nie wyglada to tak różowo jak opisane.

    Uzytkownik

    OdpowiedzUsuń
  3. Witam,poszukuję oprogramowania dla urządzenia HOMER H-MC,mogę liczyc na pomoc?

    OdpowiedzUsuń

Z góry bardzo dziękuję jeśli nie będziesz komentował jako Anonim i zostawisz po sobie nick lub chociaż inicjały.

Po za tym chciałbym przedstawić kilka zasad: USUWANE będą komentarze: zawierające wulgaryzmy; które mają na celu obrażenie innego komentującego lub omawianego producenta,
lub takie które są niemerytoryczne i zawierają aktywny link [spam seo].
MOŻNA [a nawet trzeba]: krytykować autora postów, danego producenta, innego komentującego, ale tylko w sposób merytoryczny z odpowiednią argumentacją, w razie potrzeby za źródłami.
MOŻNA chwalić i reklamować dane rozwiązanie, ale nie wolno robić tego anonimowo. Komentarze są własnością autorów i redakcja nie ponosi za nie odpowiedzialności.