czwartek, 10 listopada 2016

Ampio SmartHome: moduł integracyjny z magistralą Dali

Do rodziny systemu Ampio dołączyło długo wyczekiwane urządzenie integracyjne. Jest to w pełni funkcjonalny moduł, pozwalający na kontrolę opraw oświetleniowych zgodnych ze standardem Dali przez system Ampio SmartHome.

Moduł MDALIs-z z oferty Ampio SmartHome

Poza możliwością sterowania oświetleniem, moduł wraz z oprogramowaniem Ampio spełnia również rolę programatora urządzeń Dali. Obsługuje między innymi: wyszukiwanie, adresowanie oraz grupowanie.

Moduł dodatkowo wyposażony został w układ zasilania magistrali zgodny ze standardem Dali. Wystarczy podłączyć standardowy zasilacz do urządzenia, a jego układ wewnętrzny zasili magistralę.

Zgodnie ze standardem przyjętym przez Ampio istnieje możliwość opisania każdej oprawy i grupy krótkim opisem, który jest przechowywany przez moduł integracyjny.

Nowe urządzenie to kolejny przełom w rozwoju systemu Ampio SmartHome umożliwiający współpracę z najnowocześniejszymi produktami oświetleniowymi wielu producentów z całego świata.

Artykuł ukazał się w ramach akcji charytatywnej: „Wspieramy Anię w trudnej walce z rakiem” [Link: https://zrzutka.pl/wspieramy-anie-w-trudnej-walce-z-rakiem]. Dziękuję bardzo firmie Ampio za okazaną hojność!


12 komentarzy:

 1. Fajnie wszystko opisane, taka wiedza przyda się na pewno :) Dziękuję i czekam na kolejne wpisy, pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo fajny i praktyczny wpis. Muszę pomyśleć jak zastosować takie rozwiązanie u siebie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Krótko, zwięźle i na temat, dziękuję!

  OdpowiedzUsuń
 5. Mam ten sterownik w swojej firmie, działa bez zarzutu, polecam wszystkim.

  OdpowiedzUsuń
 6. Ciekawe. Trzeba wypróbować. Fajnie opisane - krótko, ale na temat. Super

  OdpowiedzUsuń
 7. Super wszystko opisane,w bardzo przystępny sposób. Ta wiedza z całą pewnością się przyda nie jednej osobie.Krótko,zwięźle i na temat.

  OdpowiedzUsuń
 8. Oby takich wpisów jak najwięcej. W jednym, krótkim artykule mnóstwo konkretnych informacji. Taka wiedza przyda się każdemu.

  OdpowiedzUsuń
 9. Bardzo drogi, ale pewnie przyjemny wynalazek, ale skoro w biznesie następuje już cyfryzacja i wsparcia technologiczne dlaczego tego nie wykorzystać w domu. W mojej firmie korzystam z usług sidgroup przy wdrażaniu cyfryzacji dla administracji i nie tylko. Znajdziecie ich tutaj https://goo.gl/maps/6d1QVwZe7n42

  OdpowiedzUsuń
 10. Odkąd pojawiła się myśl o inteligentnych domach, z zaciekawieniem śledzę ten temat. Niektóre rozwiązania technologiczne są naprawdę genialne i nie przestaną mnie zaskakiwać
  polecam https://dlaelektrykow.pl/118-pozostale-w-tym-ogranicznik-mocy-aparatura-modulowa/

  OdpowiedzUsuń
 11. Podoba mi się! prosiłbym o więcej tego typu poradników.

  OdpowiedzUsuń
 12. Ja osobiście jestem wielkim fanem i cały czas kibicuję rozwojowi tej technologii. Moim zdaniem inteligentne budynki https://www.se.com/pl/pl/work/solutions/system/s1/buildings-systems.jsp mają możliwość osiągnięcia wielkiej popularności, gdyż znacznie przyczyniają się do poprawy komfortu życia.

  OdpowiedzUsuń

Z góry bardzo dziękuję jeśli nie będziesz komentował jako Anonim i zostawisz po sobie nick lub chociaż inicjały.

Po za tym chciałbym przedstawić kilka zasad: USUWANE będą komentarze: zawierające wulgaryzmy; które mają na celu obrażenie innego komentującego lub omawianego producenta,
lub takie które są niemerytoryczne i zawierają aktywny link [spam seo].
MOŻNA [a nawet trzeba]: krytykować autora postów, danego producenta, innego komentującego, ale tylko w sposób merytoryczny z odpowiednią argumentacją, w razie potrzeby za źródłami.
MOŻNA chwalić i reklamować dane rozwiązanie, ale nie wolno robić tego anonimowo. Komentarze są własnością autorów i redakcja nie ponosi za nie odpowiedzialności.