piątek, 18 lipca 2014

Przed premierą: Ampio i Deimic

Wbrew ogólnej światowej zawieruchy [nie tylko branżowej] sezon ogórkowy u mnie trwa w najlepsze... zgodnie z planem piszę mniej, niż więcej... a dla tych zniecierpliwionych przesyłam dwie pocztówki...

Modułów urządzeń systemowych wspierających analogowe tory audio w polskich systemach jest jak na lekarstwo... Proszę o to amplituner :) do systemu AMPIO [Szczecin]. Moduł chyba jest jeszcze nie ukończony, bo brakuje np. górnego wieka obudowy.

Notatka o urządzeniu pojawiła kilka godzin temu na profilu Facebook firmy Ampio. Polecam polubienie, bo pod koniec zeszłego roku na tym profilu pojawiła się inna bardzo ciekawa nowość w ofercie tej firmy.

"Na zdjęciu przedstawiony jest wzmacniacz audio. Jakie są jego właściwości? Posiada on 2 wejścia liniowe. Jedno służące do przekazywania komunikatów z inteligentnego domu(np. o zalaniu), a drugie uniwersalne, do którego można podłączyć odtwarzacz. Cenimy sobie jakość, dlatego urządzenie wykonane jest z najwyższej jakości materiałów(np. pozłacane końcówki, wbudowany tuner FM z RDS). Co najważniejsze, wzmacniacz jest zintegrowany z inteligentnym domem. W praktyce oznacza to, że możemy sterować nim za pomocą szklanego panelu, tableta lub smartfona." - Źródło: Facebook - Profil firmy AMPIO
Wniosek ogólny? Doprowadzić przewód antenowy do radia FM... do rozdzielnicy... :) no i nie zapomnieć o przewodach głośnikowych :) w rozdzielnicy :) Wniosek drugi... zrobić wersję takiego urządzenia z obsługą sieci, do obsługi radia internetowego. :)

Druga wakacyjna pocztówka to [chyba jeszcze na tym etapie projektowym] koncept produkt od marki DEIMIC [Toruń]. Zakładając, że zielonych złącz wyjść z tyłu jest więcej, a co najmniej kilka gniazd RJ-45 dedykowanych jest do obsługi wejść... no to DEIMIC szykuje potężny sterownik typu "all in one". Kompaktowość [sic!] rozwiązania pewnie przełoży się na atrakcyjną cenę.

DEIMIC ONE - Źródło: http://nowosci.com.pl/ [Dziennik Toruński]
Ile raze przyglądam się temu zdjęciu, aby oszacować szerokość tego urządzenia w "modułach DIN", tyle razy zaczyna mi się kręcić w głowie. Poczekam na dokumentację.


6 komentarzy:

  1. Więcej zdjęć urządzeń Ampio, a przede wszystkim zdjęć paneli sensorowych można znaleźć na naszej stronie www.ampiosystem.pl

    OdpowiedzUsuń
  2. No to może na samym początku ustalmy, jaki dom można nazwać domem inteligentnym. Moim zdaniem inteligentny dom to taki, którym można zarządzać za pomocą jednego, w pełni zintegrowanego systemu (takim jak ten, oferowany przez https://www.se.com/pl/pl/product-category/1200-automatyka-%E2%80%93-system-bms)

    OdpowiedzUsuń
  3. Ciekawie napisane. Przydatne informacje

    OdpowiedzUsuń
  4. Z pewnością skorzystam z tych przydatnych informacji.

    OdpowiedzUsuń
  5. Uwielbiam takie wpisy i pogłębianie dzięki nim swojej wiedzy.

    OdpowiedzUsuń

Z góry bardzo dziękuję jeśli nie będziesz komentował jako Anonim i zostawisz po sobie nick lub chociaż inicjały.

Po za tym chciałbym przedstawić kilka zasad: USUWANE będą komentarze: zawierające wulgaryzmy; które mają na celu obrażenie innego komentującego lub omawianego producenta,
lub takie które są niemerytoryczne i zawierają aktywny link [spam seo].
MOŻNA [a nawet trzeba]: krytykować autora postów, danego producenta, innego komentującego, ale tylko w sposób merytoryczny z odpowiednią argumentacją, w razie potrzeby za źródłami.
MOŻNA chwalić i reklamować dane rozwiązanie, ale nie wolno robić tego anonimowo. Komentarze są własnością autorów i redakcja nie ponosi za nie odpowiedzialności.