poniedziałek, 19 maja 2014

Katalog funkcji systemów inteligentnego domu

Dziś, nietypowo... chciałbym, aby ci czytelnicy mojego bloga, którzy są zawodowo związani z branżą inteligentnych domów sami napisali ten post, poprzez funkcję komentarzy. Chodzi mi o zgromadzenie możliwie dużej ilości funkcji systemów inteligentnego domu [ale wchodzą w grę również inne, różne, mniejsze smart rozwiązania]. Sądzę, że to rzecz bardzo potrzeba w tej branży... będzie pomocna przede wszystkim inwestorom, bo będą w ten sposób wiedzieli o co pytać instalatorów... no i instalatorzy, integratorzy, producenci pozyskają klienta, który mniej więcej wie czego może oczekiwać od systemu. Sądzę, że wielu odczuwa, że ułatwiłoby to pracę z klientem, ale też być może [tych prawdziwie zainteresowanych klientów] dzięki temu będzie po prostu więcej.

Grafika udostępniona dzięki uprzejmości producenta systemu Ceuron; źródło: www.ceuron.pl


Pisanie opisów takich funkcji to niemały wysiłek, dlatego ze swojej strony pozwalam wykorzystać taki wpis jako płaszczyznę do autopromocji. Można podpisywać się np. nazwą firmy i linkować do swojej strony www.

Ponadto te komentarze [o ile będę miał w czym wybierać] będą przeze mnie w przyszłości dalej obrabiane. Być może podzielę je na kategorie. Najlepsze wyeksponuję w osobnym poście. Co jakiś czas ujmę je w jakimś kontekście... np. najlepsze rozwiązania ze świętokrzyskiego... najciekawsze funkcje proponowane przez instalatorów producenta XYZ... najciekawsze funkcje dotyczące automatyzacji oświetlenia... itp...

Autora czegoś absolutnie dla mnie zjawiskowego wyróżnię w miejscu "Blog wspierają:" [np. na 2 miesiące]. Być może całość zainspiruje mnie do zebrania tego materiału i zredagowania artykułu przeznaczonego do publikacji w zaprzyjaźnionych portalach, czy branżowych pismach drukowanych. Zawsze za opisem danej funkcji podążać będzie identyfikacja autora komentarza.

Nie chodzi mi tutaj tylko o tzw. "wodotryski". Tylko raczej o niuanse, szczegóły, również prostych funkcji, które pomogą im uzyskać jak najlepsze walory użytkowe albo opis nawet banalnej funkcji, który uwypukli jej sens, czy atrakcyjność... ale oczywiście te bardziej wyrafinowane funkcjonalności są bardzo mile widziane. Nie chodzi mi tutaj również o gotowe solucje jak coś konkretnie zrealizować... tym niech się martwią pracownicy wsparcia technicznego producentów, dystrybutorów.

Ten post i jego pochodne będą otagowane jako Funkcje ID, Instalatorzy i znajdą się wysoko menu tagów.

Mam wielką nadzieję, że się chociaż kilku z Was zdecyduje na zamieszczenie takiego wpisu/komentarza. Powodzenia.

ZASADY:

Jeden komentarz to opis jednej funkcji. [jako funkcję należy rozumieć przykład wykorzystania systemu, a nie ogólną możliwość sprzętową]
Jeden autor może publikować wiele funkcji.
Nie komentujemy [w sensie nie krytykujemy] opisów poprzednich autorów.
Opis funkcji nie musi nawiązywać do sprzętu, realizacji na polskim sprzęcie.
Opis funkcji może być wariantem, podobnej już opublikowanej, ale musi on zawierać istotne informacje o różnicy np. zastosowanie, modyfikacja sposobu działania i jej wpływ na walory użytkowe.
Nie można publikować jako korzyści informacji typu: oszczędność 30% [takie wskaźniki IMHO zależą od zbyt wielu czynników, aby miały uniwersalne przełożenie na rzeczywistość].
Panują oczywiście ogólne zasady kultury i netykiety, a szczególnie zabronione jest:  kopiowanie funkcji [typu kopiuj/wklej] z nie swoich stron, oraz publikowanie umieszczonych funkcji bez zgody autora.
Proszę o korzystanie z "formularza".
Zastrzegam sobie prawo do modyfikacji zasad.

Ps. Zapraszam do "zabawy" również producentów... jak również producentów i dystrybutorów zachęcam do zaproszenia swoich instalatorów.
 
FORMULARZ:

NAZWA: [Skrócona nazwa funkcji] PISANA NAJLEPIEJ DUŻYMI LITERAMI [i nie za długa][proszę nie umieszczać w nazwie funkcji nazwy marki]
OPIS: Ma zawierać to na czym polega dana funkcja, do czego służy i jakie korzyści [długość wg. uznania - w miarę rozsądnie]... forma stylistyczna dowolna... jak komu łatwiej.
MARKA: Jakiej marki urządzenia zostały wykorzystane w realizacji tej funkcji [nie obowiązkowe]
REALIZACJA: Można podać miejscowość, miesiąc rok dla tej funkcji jeśli została fizycznie zrealizowana [nie obowiązkowo]
KONTAKT: wedle uznania [nie obowiązkowo]
REJON: opisać rejon w którym najczęściej realizujesz systemy

KOPIUJ/WKLEJ i do dzieła!


NAZWA:
OPIS:
MARKA:
REALIZACJA:
KONTAKT:
REJON:

63 komentarze:

  1. Gdyby, ktoś się zastanawiał co właściwie chciałby tu zaprezentować to mam prośbę... nie zastanawiaj się. Po prostu opisz funkcję, o którą ostatnio prosił Cię klient i dodaj parę słów jak sobie z tym poradziłeś tak, aby klient był zadowolony.

    OdpowiedzUsuń
  2. NAZWA:OCHRONA SERWEROWNI / pomieszczeń sterujących-
    OPIS: Temat- bardziej Inteligentny Budynek. Kontrola temperatury, wilgotności i zasilania. System kontrolując temperaturę i wilgotność wysyła powiadomienie e-mail i SMS (temperatura unormowana/przekroczona temperatura/temperatura krytyczna i analogicznie z wilgotnością), jednocześnie załączając dodatkową klimatyzację i wiatraki. Dodatkowo kontroluje zasilanie przed UPS-em, również wysyłając powiadomienia co daje obsłudze możliwość wcześniejszego zareagowania.
    W tym projekcie obiekt jest zasilany z dwóch różnych źródeł i Sterownik kontrolując parametry automatycznie przełącza zasilanie ( tu głównie klimatyzatorów).
    Zalety: ekonomiczne rozwiązanie w stosunku do oferowanych na rynku gotowych produktów.
    MARKA: STERBOX
    REALIZACJA: Warszawa kilka systemów
    KONTAKT: www.sterbox.eu
    REJON: Mazowieckie

    OdpowiedzUsuń
  3. NAZWA: DARIN WYSYŁA SMS ( ulubiona funkcja HODOWCÓW)
    OPIS: System DARIN wysyła sms na numer telefonu (lub na wiele numerów) jako element wykonania schematu działania.
    Prosty przykład to wysłanie komunikatu sms przy wykryciu zalania aby móc zareagować bo nawet jeśli system DARIN zakręci zawór doprowadzający wodę to straty są mniejsze przy szybszym usunięciu wody. Inny przykład to sms z wiadomością, że nastąpiło przełączenie systemu na zasilanie rezerwowe – można wtedy o ile nie przewidzieliśmy tego wcześniej - powyłączać zdalnie zbędne odbiorniki lub sprawdzić u dostawcy energii jak długo potrwa przerwa. Ten komunikat może być bardzo ważny dla hodowców, bo młode zwierzęta są bardzo wrażliwe na zmiany temperatury. Również rolnicy prowadzący uprawy w halach, gdzie wymagane są stałe warunki wilgotności, naświetlenia i temperatury chwalą sobie szybką informację o przekroczeniu zadanych parametrów.
    Część rodziców ustawia schemat działania dla dzieci, które same wracają ze szkoły do domu, a moment wejścia do mieszkania postrzegają jako dość niebezpieczny – bo złodziej widzi otwierane drzwi i obawiają się, że popchnie dziecko i wejdzie razem z nim do środka. Ustawiają wtedy logikę: jeśli dziecko weszło do domu i nie nacisnęło w ciągu określonego czasu (np. 45 sekund) przycisku w swoim pokoju (albo przycisku w korytarzu) to wyślij sms na nr telefonu Mamy o treści „ Sprawdź czy Zosia jest bezpieczna”. Lub odwrotnie - można tak oprogramować zwykły przycisk, że jego naciśnięcie wywoła wysłanie wiadomości sms i /lub włączenie świateł i syreny.
    Ilość elementów, z których zbudowany jest schemat działania jest dowolna, można więc tworzyć bardzo złożone warunki do wysłania wiadomości sms.
    Koszt dodatkowy tej funkcji to kilka złotych miesięcznie w opcji z abonamentem lub według ilości wysłanych wiadomości sms w wersji preapaidowej; tu uwaga bo w kluczowym momencie może zabraknąć środków na koncie i wiadomość sms nie zostanie wysłana.
    Pytanie od klientów systemu DARIN, które się często powtarza, to czy taka funkcjonalność zastępuje system alarmowy? Nasza odpowiedź – nie zastępuje! Powiadomienia z systemu DARIN, wiadomości sms lub wiadomości email są wygodną formą komunikacji systemu z użytkownikiem. Nie zastąpią systemu alarmowego. Nawet, jeśli system przy wykryciu zbicia szyby, kiedy akurat jest noc i w domu została tylko starsza osoba, więc ustawiliśmy DARIN aby wysłał sms do nas i do sąsiada o treści – „Wybita szyba w salonie, babcia sama w domu, DARIN!” – to nadal nie jest to system alarmowy. O łączeniu DARINa z SATELem będzie inny wątek. Ale jest faktem, że czasem sąsiad przybędzie z pomocą szybciej niż agencja ochrony 
    Jak z funkcjonalności wysyłania sms korzystają użytkownicy? Różnie. Niektórzy otrzymują kilkanaście wiadomości dziennie, inni tylko w wyjątkowych przypadkach. Można zauważyć tendencję, że po przekonaniu się, że DARIN działa i wysyła sms po zaistnieniu zadanych warunków, wtedy użytkownicy sami zmieniają schematy działań, zostawiając wysyłanie sms w wyjątkowych przypadkach.

    MARKA: System DARIN oraz modem GSM.
    REALIZACJA: Wrocław, VI 2013r. Zapraszamy do mieszkania pokazowego!
    KONTAKT: www.darin.pl , http://www.epsilon-instalacje.pl/

    Andrzej Dąbrowski

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Bardzo dziękuję za komentarz. Chciałbym doprecyzować. Nie chodzi mi o opis możliwości systemu jako takiego [to że potrafi wysyłać SMS i że można używać tego na różne sposoby], chodzi mi o katalog takich sposobów. Zatem w przyszłości proszę zawęzić opis np. do jednej funkcji "Komunikat SMS - Dziecko jest bezpieczne".

      Usuń
  4. NAZWA: Odcinanie wody po wykryciu zalania
    OPIS: Czujnik zalania wykrywa wodę i system natychmiast zakręca elektrozawór na głównej rurze lub w zalewanym sektorze.
    Dodatkowo system zawiera funkcję "sprzątanie" która chwilowo wyłącza działanie czujników zalania tak aby osoba myjąca podłogi nie wzbudzała fałszywych alarmów.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Proponuję użyć ekonomicznych czujników ASTRO pracujących na magistrali. Konwerter Modbus/ASTRO jest kompatybilny z 1-Wire. Szczegóły darek@ihms.pl

      Usuń
  5. NAZWA: Inteligentne podlewanie trawnika
    OPIS: Podlewanie trawnika uwzględniające wilgotność ziemi oraz prognozę pogody.
    Użyto : czujnik wilgotności , serwis internetowy antistorm.eu
    Podlewanie następuje jeżeli wilgotność spadnie poniżej zadanego poziomu i prawdopodobieństwo opadu pobrane z API serwisu jest małe.
    Jeżeli wilgotność spada poniżej poziomu "krytycznego" to podlewanie pomija prognozę pogody.

    OdpowiedzUsuń
  6. NAZWA: Informacja o pogodzie po wejściu rano do garderoby
    OPIS: Jeżeli rano ktoś wejdzie do garderoby to system informuje głosem o temperaturze i możliwych opadach.
    Realizacja : czujnik ruchu, API serwisu antistorm.eu, termostat zewnętrzny

    OdpowiedzUsuń
  7. NAZWA: Kalendarze i przypomnienia - głosowo lub na ekranie
    OPIS: Po wykryciu rano pierwszego ruchu system informuje o wpisach w kalendarzu np: urodziny, ważne okazje, spotkania
    REALIZACJA: Wykorzystano API google calendar

    OdpowiedzUsuń
  8. NAZWA: Komunikaty głosowe
    OPIS: Komunikacja z użytkownikiem poprzez komunikaty głosowe. System informuje użytkownika o ważnych zdarzeniach np w przypadku alarmu zalania informuje w którym pomieszczeniu wystąpiło zalanie, w razie pożaru, wykrycia gazu itp przypomina jak powinniśmy się zachować
    REALIZACJA: Wykorzystano Sonos Multiroom oraz API google lub Ivona Reader

    OdpowiedzUsuń
  9. NAZWA: Zamykanie okien/rolet gdy pada deszcz
    OPIS: Po wykryciu opadu system sprawdza które okna są otwarte i zamyka je lub zamyka roletę tego okna.
    REALIZACJA: Czujnik otwarcia okna, czujnik deszczu, sterowanie oknami/roletami

    OdpowiedzUsuń
  10. NAZWA: Wyłączanie TV w pokoju dziecka po godzinie 22
    OPIS: System wyłącza TV dziecka o godzinie o której nie powinno już oglądać + możliwość zdalnego wyłączenia z aplikacji.
    REALIZACJA: Wykorzystano to że TV jest podłączony do domowej sieci ethernet i wysyłany jest z systemu rozkaz wyłączenia po uPnP

    OdpowiedzUsuń
  11. NAZWA: Sterowanie roletami w zależności od nasłonecznienia
    OPIS: Za pomocą czujnika nasłonecznienia system przymyka lub otwiera rolety w domu, w zależności od tego jaki tryb pracy wybierzemy. Może to być tryb Odzysku ciepła, np zimą kiedy słońce zagląda przez okno lub tryb chłodny kiedy działa klimatyzacja. System może wykorzystywać również dane z zegara astronomicznego (położenie słońca na podstawie dnia kalendarzowego w danym roku) i przymykać rolety po trochu tak, aby słońce nie wpadało do domu (nie koniecznie od razu zamykać całą roletę).
    MARKA: Loxone
    KONTAKT: www.luksystem.pl
    REJON: śląskie, Częstochowa

    OdpowiedzUsuń
  12. Paweł Kolany21 maja 2014 13:27

    NAZWA: WYMIANA WODY W AKWARIUM
    OPIS: Akwarium 1000 litrów, raz w tygodniu wymiana 1/3 zbiornika wody, która musi tydzień "odstać" w innym zbiorniku.
    Rozwiązanie: zbiornik 350-400l, czujnik poziomu na dole i górze zbiornika; akwarium 1000l, czujnik poziomu w akwarium na górze i przy poziomie 2/3 zbiornika oraz trzy pompki (napełnianie zbiornika buforowego, przepompowanie z bufora do akwarium i wypompowywanie z akwarium).
    DZIAŁANIE-LOGIKA: napełniamy zbiornik buforowy, osiągamy poziom górny, wyłączenie napełniania i start czasu (tydzień), po tygodniu najpierw załącza się pompka wypompowująca z akwarium, po osiągnięciu poziomu 2/3 (dolny czujnik) wyłącza się i załącza pompka przepompowująca wodę z bufora do akwarium, po osiągnięciu poziomu górnego czujnika w akwarium pompka się wyłącza i zaczynamy cykl napełniania bufora ... i tak w kółko...
    MARKA: F&Home Radio
    KONTAKT: www.fhome.pl
    REJON: Polska

    OdpowiedzUsuń
  13. Paweł Kolany21 maja 2014 13:47

    NAZWA: AWARYJNE OTWIERANIE LUB BLOKOWANIE MOŻLIWOŚCI PRZYPADKOWEGO ZAŁĄCZENIA/WYŁĄCZENIA
    OPIS: wprowadzenie prostego kodowania naciśnięcia przycisku (krótki-długi-krótki lub podobne) dla ważnych punktów obiektu
    ZASTOSOWANIE DOMOWE- przykład: automatycznie zamknęły się rolety zostawiając nas spacerujących po ogrodzie, bez kluczy, telefonu, pilota. ROZWIĄZANIE: Można dowolnym z przycisków (może być dzwonek u drzwi lub inny ukryty) wybrać kombinację naciśnięć i w ten sposób dostać się do środka.
    REALIZACJA: wiele domów jednorodzinnych

    ZASTOSOWANIE INNE: dostępny dla wszystkich łącznik oświetlenia na hali sportowej z metalohalogenkowymi źródłami na korytarzu, który po przypadkowym naciśnięciu może spowodować przynajmniej kilkuminutową przerwę w korzystaniu z hali (temperatura).
    ROZWIĄZANIE: aby załączyć/wyłączyć oświetlenie trzeba wybrać prostą i znaną kombinację naciśnięć (uniknięcie przypadkowego działania)
    REALIZACJA: "bezobsługowe" hale tenisowe k/Gdańska

    MARKA: F&Home Radio
    KONTAKT: www.fhome.pl
    REJON: Polska

    OdpowiedzUsuń
  14. Paweł Kolany21 maja 2014 14:07

    NAZWA: DODATKOWE OSZCZĘDNOŚCI NA CWU - OGRZEWANIE
    OPIS: CWU (ciepłą woda użytkowa) - niedoceniane miejsce, gdzie można uzyskać oszczędność na ogrzewaniu.
    Standardowe wykonanie instalacji cwu z pompką wygląda tak, że pompka "przepchnie" ciepłą wodę do obwodu, wyłączy się, znów się załączy itd., a w międzyczasie woda oddaje ciepło "w mury" i wraca chłodniejsza, więc jest dogrzewana i tak w koło.
    PROPOZYCJA: w standardowym domu z dwiema łazienkami, robimy trzy obwody CWU, z trzema pompkami (takimi, żeby były w stanie do każdej łazienki doprowadzić ciepłą wodę w czasie 15-20-...s - Łazienka przy sypialniach, przy salonie i Kuchnia), załączanie pompek dla łazienek następuje z czujnika ruchu, w kuchni kombinacja czujek i czasu.
    CO TO DAJE? pompka cwu w łazience przy sypialni załącza się rano i wieczorem (najczęściej tylko), pompka w łazience przy salonie głównie popołudniami, oddzielny obieg kuchnia wg indywidualnego rozwiązania, najczęściej czujka z innymi warunkami. Przy takim rozwiązaniu ciepłą woda jest tam, gdzie trzeba, ale tylko wtedy, kiedy jest potrzebna.
    (oczywiście dodatkowe ustawienia logiki funkcjonują w tle np. podczas nieobecności minimum 1x dziennie i tak jest załączana)
    REALIZACJA: domy jednorodzinne

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Paweł Kolany21 maja 2014 14:08

      nie dopisałem:
      MARKA: F&Home Radio
      KONTAKT: www.fhome.pl
      REJON: Polska

      Usuń
  15. NAZWA:AUTOMATYCZNY RESET ROUTERA/MODEMU
    OPIS: Funkcja kontrolująca niezależnie sieć LAN i WAN.W przypadku wykrycia braku dostępu do WAN ( internetu) Sterbox wykona reset routera lub modemu w zależności od tego co podłączymy. Często jedyna możliwość przywrócenie dostępu do WAN.
    Gdy jesteśmy poza domem ( lub miejscem którym sterujemy) zawieszenie się usługi lub urządzenia dostępu do Internetu zamyka nam drogę do sterowania, podglądu kamer itp. Ta funkcja jest do tego celu rewelacyjna.
    MARKA: STERBOX
    REALIZACJA: wykorzystanie ogólne
    KONTAKT:www.sterbox.eu
    REJON:

    OdpowiedzUsuń
  16. NAZWA: ODCINANIE WODY BEZ CZUJNIKÓW ZALANIA INTELIGENTNIE KONTROLUJĄCA CAŁĄ INSTALACJĘ WODNĄ
    OPIS: Nigdy nie możemy wiedzieć gdzie nam pęknie rura, lub gdzie nie zakręcimy kranu. Inaczej musielibyśmy postawić mnóstwo czujników zalania.
    ELEMENTY: Sterbox + licznik wody wysyłający impulsy + elektrozawór najlepiej silnikowy.
    Funkcja kontroluje przepływ wody ( za pomocą otrzymanych impulsów) w zadanym przez nas czasie ( dowolnie ustawianym ). Dodatkowo można wprowadzić "informacje" podlewanie trawnika - nie reaguj.
    Można to uzależnić od zegarów, od załączenia systemu alarmowego, od naszego wyjścia z domu od ręcznego przycisku np. kasującego kontrolę na określony czas.
    Oczywiście standardowo do tego powiadomienia e-mail/SMS.
    Przy odpowiedniej konfiguracji można nawet kontrolować małe wycieki.
    MARKA: STERBOX
    REALIZACJA: wykorzystanie ogólne
    KONTAKT:www.sterbox.eu
    REJON:

    OdpowiedzUsuń
  17. NAZWA: CIEKAWY WYŁĄCZNIK np. DO KUCHNI - wyłącznik z dodatkową funkcją czasową
    OPIS: Funkcja - przyciśnięcie przycisku załącza nam oświetlenie na stałe np. zapala światło w kuchni, ponowne przyciśnięcie gasi światło, lecz gdy ten sam przycisk wciśniemy i przytrzymamy to światło załączy się na ustalony wcześniej czas np. 30 sekund. Niby banalna funkcja ale przydatna praktycznie i bez czujników ruchu.
    Idealna gdy np.idziemy do kuchni zrobić drinki lub po ciepłą potrawę wiedząc, że będziemy mieli zajęte ręce gdy będziemy wychodzić.
    MARKA: STERBOX
    REALIZACJA:Funkcja zrealizowana przez INSTALATORA. Wykorzystanie ogólne.
    KONTAKT:www.sterbox.eu

    OdpowiedzUsuń
  18. Ten komentarz został usunięty przez autora.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. NAZWA: BIOKOMINEK
      OPIS: Sterowanie pracą biokominka zintegrowane w systemie mieszkaniowym. Ten ma własny sterownik który należy "skojarzyć" ze sterownikiem inteligentnego budynku. Realizowana funkcja jest w istocie banalna do wykonania - jednak dosyć efektowna.
      KONTAKT: http://neon.gda.pl

      Usuń
  19. NAZWA: STEROWANIE WIDEOFONEM ORAZ DRZWIAMI WEJŚCIOWYMI
    OPIS: W budynku wielorodzinnym każdy mieszkaniec ma kartę za pomocą której otwiera drzwi do klatki schodowej. Następnie za pomocą tej samej karty winda jest wysyłana na odpowiednie piętro (to na którym mieszka jej posiadacz), ta sama karta otwiera także drzwi wejściowe do mieszkania. Zamki w drzwiach do klatki schodowej oraz do domu mogą być także sterowane zdalnie poprzez wideofon. Dzięki temu możemy wpuścić do swojego mieszkania gościa w momencie gdy niema nas jeszcze w domu.
    MARKA: LCN i inne
    REALIZACJA: Wrocław
    KONTAKT: www.advancesystems.pl
    REJON: województwo dolnośląskie

    OdpowiedzUsuń
  20. NAZWA: STEROWANIE SAUNĄ
    OPIS: Funkcja zautomatyzowanego sterowania suną umożliwia zdalną i zautomatyzowaną obsługę saun. Dzięki systemowi ID sauna może sama kontrolować wilgotność, temperaturę czy jakość powietrza.
    System Ceuron umożliwia również zdalne załączenie sauny za pomocą strony www lub aplikacji na smartfona. Umożliwia to uruchomienie nagrzewania sauny jeszcze przed przyjściem do domu tak aby od razu była gotowa do użytku np. po powrocie z nart.

    MARKA: CEURON
    REALIZACJA: Wrocław
    KONTAKT: www.ceuron.pl
    REJON: województwo dolnośląskie

    OdpowiedzUsuń
  21. NAZWA: INTELIGENTNA SYGNALIZACJA OTWARCIA DRZWI GARAŻOWYCH
    OPIS: Funkcja służy prostemu zabezpieczeniu garażu podczas gdy alarm jest wyłączony. Czujnik kontaktronowy informuje system o otwarciu drzwi garażowych co skutkuje krótkim sygnałem dźwiękowym oraz informacją na ekranie centralki/sterownika o zdarzeniu. Jeżeli otwarcie drzwi odbywa się w nocy, czujnik włącza oświetlenie w domu (na korytarzu) na kilka minut w celu symulacji obudzenia się użytkowników co może odstraszyć włamywacza.
    Funkcja może również służyć przypomnieniu o garażu pozostającym otwartym zbyt długo lub nie zamkniętym na noc. Często bowiem zdarza się że użytkownik mając w kieszeni pilot od bramy przypadkiem ją otworzy. Tak nieświadomie otwarta brama może pozostać w tym stanie do rana i kusić złodzieja.

    MARKA: CEURON
    REALIZACJA: Wrocław
    KONTAKT: www.ceuron.pl
    REJON: województwo dolnośląskie

    OdpowiedzUsuń
  22. Ten komentarz został usunięty przez autora.

    OdpowiedzUsuń
  23. NAZWA: KOMFORTOWY BUDZIK
    OPIS: Budzenie w inteligentnym domu może być nieco uprzyjemnione. System Ceuron posiada funkcję codziennego terminarza/budzika. System o ustawionej na dany dzień godzinie może podnieść rolety w sypialni. Lub kiedy na zewnątrz jest jeszcze ciemno włączyć delikatne podświetlenie. Takie budzenie jest znacznie bardziej naturalne dla człowieka i przyjemniejsze od budzenia sygnałem dźwiękowym. Przez miliony lat ludzie budzili się kiedy zrobiło się jasno i tak też zaprogramowana jest nasza natura.

    MARKA: CEURON
    REALIZACJA: Wrocław
    KONTAKT: www.ceuron.pl
    REJON: województwo dolnośląskie

    OdpowiedzUsuń
  24. NAZWA: SPRYTNE, AUTOMATYCZNE ZAŁĄCZENIE OŚWIETLENIA.

    OPIS:
    Sposób 1.
    Funkcja dotyczy pomieszczeń gdzie zwykle wchodzi się w pojedynkę a gdzie nie możemy zastosować czujników ruchu z uwagi na statyczny charakter czynności w nim wykonywanych. Funkcja opiera się na prostym algorytmie wykorzystującym czujnik kontaktronowy na drzwiach.
    Pierwsze otwarcie drzwi załącza oświetlenie a drugie otwarcie drzwi wyłącza oświetlenie. Prosta funkcja a bardzo praktyczna.

    Sposób 2.
    Funkcję można poprawić dodając czujnik ruchu w pomieszczeniu. Po otwarciu drzwi, oświetlenie załącza się ale jeżeli w przeciągu 5s nie będzie ruchu w pomieszczeniu to wyłącza się oświetlenie. Efekt jest taki ze oświetlenia nie będzie wyłączała kolejna osoba wchodząca ale za to 5s po wyjściu ostatniej, światło zgaśnie.
    Tak rozbudowana funkcja nadaje się również do pomieszczeń do których wchodzi kilka osób. W stosunku do zwykłej czujki ruchu rozwiązanie ma wielką przewagę: nie wyłącza oświetlenia np. podczas kąpieli, korzystania z toalety, czy statycznego oglądania tv.


    MARKA: CEURON
    REALIZACJA: Wrocław
    KONTAKT: www.ceuron.pl
    REJON: województwo dolnośląskie

    OdpowiedzUsuń
  25. NAZWA: INTELIGENTNA ROLETA DRZWI TARASOWYCH
    OPIS: Sprytna roleta opuszcza się po zmroku podczas gdy drzwi są zamknięte. Kiedy otwieramy drzwi po zmroku, roleta sama się podnosi, a gdy zamkniemy drzwi sama się opuszcza.
    Aby zapobiec zablokowaniu nas na balkonie czy tarasie roleta opuszcza się tylko o 2/3 wysokości. A dalszą część za jakiś czas lub o określonej godzinie w nocy.
    W systemie Ceuron ten sam czujnik (otwarcia drzwi tarasowych) może być również wykorzystywany do wyłączenia ogrzewania przy otwartych drzwiach czy jako element systemu alarmowego.


    MARKA: CEURON
    REALIZACJA: Wrocław
    KONTAKT: www.ceuron.pl
    REJON: województwo dolnośląskie

    OdpowiedzUsuń
  26. NAZWA: REKUPERACJA
    OPIS: Inteligentny dom umożliwia zautomatyzowanie sterowanie ogrzewaniem i wentylacją. Powietrze wyciągane z domu ogrzewa poprzez wymiennik ciepła powietrze wtłaczane do domu. W ten sposób mamy w domu zawsze świeże powietrze bez straty temperatury.
    Funkcja dostępna wkrótce w systemie CEURON.

    MARKA: CEURON
    REALIZACJA: Wrocław
    KONTAKT: www.ceuron.pl
    REJON: województwo dolnośląskie

    OdpowiedzUsuń
  27. NAZWA: Scena „Wyjście z domu”

    OPIS: Scena wywoływana jest z klawisza bądź automatycznie po uzbrojeniu wszystkich stref alarmowych (co oznacza, że wszyscy wyszli z domu). Po wywołaniu tej funkcji gaszone są wszystkie światła w budynku, zostaje obniżona temperatura (w zależności od specyfiki ogrzewania). Centrala wentylacyjna jest włączana na najniższy bieg albo ustawiana na funkcję przewietrzania domu raz na jakiś czas. Wyłączane są klimatyzatory, sterowane gniazda, sprzęt audio/video. Zamykane są sterowane okna i rolety, zwijana markiza oraz zostaje obniżona na piecu temperatura CWU.

    Funkcja daje nam dużą oszczędność czasu, wszystkie wymienione czynności użytkownik wykonuje za pomocą jednego przyciśnięcia klawisza, nie musi samodzielnie wyłączać wszystkich urządzeń po kolei. Dodatkowo ma pewność, że wychodząc z domu wyłączone są wszystkie urządzenia i zamknięte są wszystkie okna. Funkcja ta również zmniejsza zużycie energii dzięki, obniżeniu pracy wentylacji i ogrzewania.

    MARKA: - Integracja z centralą wentylacyjną za pomocą bramki KNX-MODBUS RTU
    - Integracja z systemem alarmowym za pomocą sterownika z interfejsami KNX i RS232
    - Sterowanie oknami za pomocą nadajnika do Okien Velux KLF100
    - Sterowanie oświetleniem, ogrzewaniem, markizą, roletami oparte na urządzeniach KNX
    - Sterowanie sprzętem AV i multiroom za pomocą HomeServera iSimplex i komunikacji z KNX po IP
    - Integracja z piecem za pomocą bramki KNX-LON Works
    - Integracja z klimatyzatorami za pomocą bramek KNX do klimatyzatorów Fujitsu oraz Mitshubisi
    - Stacja pogodowa

    REALIZACJA: Warszawa
    KONTAKT: www.fdtech.pl/kontakt/
    REJON: województwa: dolnośląskie, małopolskie, mazowieckie, opolskie, śląskie, wielkopolskie,

    OdpowiedzUsuń
  28. NAZWA: „AKTYWACJA LENIWEGO PSA”
    OPIS: Montaż w budzie psa „pistoletu ultradźwiękowego”. Jak wszyscy dobrze wiemy, ultradźwięki działają na zwierzęta odstraszająco, pobudzająco itp. Obiekt jest chroniony przez bariery podczerwieni. Jeżeli system alarmowy jest rozbrojony bariery podczerwieni służą jako blokady zraszacza wody. Jeżeli jest wykryty ruch i alarm jest rozbrojony, i następuje podlewanie ogrodu – to elektrozawory są zamykane, dzięki czemu mieszkańcy nie zostaną zmoczeni. Po zaniku ruchu system podlewania zaczyna działać według ustalonego harmonogramu.
    Jeżeli system alarmowy jest uzbrojony i czujki obwodowe wykryją ruch, w budzie psa jest aktywowany „pistolet ultradźwiękowy”, co budzi i rozdrażnia psa! Dzięki czemu nawet leniwy pies podejmie działanie.
    W rzeczywistości cały algorytm został zrealizowany oprócz montażu „pistoletu ultradźwiękowego” w budzie psa. Pani domu uważałą, że takie zabiegi mogą zaszkodzić pieskowi. Zamiast tego, po aktywacji alarmu zostało losowo wyzwalane oświetlenie symulując obecność mieszkańców.
    MARKA: System IUVO + system alarmowy
    KONTAKT: www.iuvo.it
    REJON: Szczecin

    OdpowiedzUsuń
  29. NAZWA: „PRZYCISK NIESPODZIANKA”
    OPIS: Funkcja ta jest typowo rozrywkowa. Polecił bym ją dla klientów, którzy lubią robić dowcipy swoim znajomym. Sprawdzi się ona np. w salonie, który jest cały oszklony. W ogrodzie należy zamontować figurki żołnierzy, brygady antyterrorystycznej. Figurki żołnierzy muszą być automatycznie wysuwane z ziemi. Prosty mechanizm, typu-> zwolnienie zapadki podnosi figurki żołnierzy. Zapadka jest wyzwalana za pomocą elektromagnesu. Za figurkami żołnierzy musi znajdować się źródło oświetlenia. Jeżeli figurki żołnierzy się podniosą, oświetlenie, które jest za nimi ma się zapalić. Dzięki czemu w pokoju będą cienie żołnierzy.
    Ampli tuner który jest sterowany poprzez RS232 za pomocą znaków ASCII jest wyzwalany z systemu IUVO. Po podaniu odpowiedniego ciągu znaków jest puszczana muzyczka, kojarzona z wejściem służb specjalnych.

    W salonie w którym bawią się ludzie jest jeden przycisk, po godzinie 24 robi się aktywny i podświetlony. Dzięki czemu staje się on bardziej atrakcyjny dla osób przebywających na imprezie. Wcześniej ten przycisk służył do zapalania i gaszenia światła. Po godzinie 24 zmieniło się jego przeznaczenie.

    Ciekawski gość pod wpływem alkoholu naciska przycisk. W pokoju gaśnie światło, z ampli tunera jest puszczana muzyka kojarzona z wejściem służb specjalnych. „Żołnierzyki” – antyterroryści itp podnoszą się. Oświetlenie, które jest za nimi włącza się i wyłącza w sposób pseudo losowy, nastaje chwila grozy… Zapalane i gaszone oświetlenie ma spowodować efekt ruchu brygady antyterrorystycznej. Goście powinni chwilowo zacząć panikować 

    Funkcja mało przydatna lub nawet niebezpieczna jak na imprezie znajdują się osoby starsze lub złym stanie zdrowia. Nie mówiąc już o Teściowej ;)

    MARKA: System IUVO
    KONTAKT: www.iuvo.it
    REJON: Szczecin

    OdpowiedzUsuń
  30. NAZWA: PRZYCISK NA WIZUALIZACJI IMPREZA W DOMU

    OPIS: Po wybraniu na wizualizacji funkcji „Impreza” zostaje wywołana odpowiednia scena świetlna, zostają zasłonięte rolety, żaluzje, zasłony bądź rolety. Włącza się muzyka w systemie multiroom z funkcją synchronizacji stref, dzięki czemu we wszystkich pomieszczeniach, bez opóźnień gra ta sama muzyka, jest też możliwość przydzielenia różnej muzyki do każdej wydzielonej strefy (np. w domowym spa lub na basenie puścić możemy zupełnie inną playlistę od tej grającej w salonie) . Dodatkowo centrala wentylacyjna zostaje włączona na najwyższy bieg by zwiększyć wymianę powietrza, ponieważ w domu w czasie imprezy przebywa duża ilość osób.

    Dzięki tej funkcji, inwestor nie musi się już martwić, że jego impreza będzie nudna i szybko zmęczy gości. Ma pełną kontrolę nad tym jaka muzyka gra w domu, a system synchronizacji muzyki we wszystkich pomieszczeniach z pewnością zrobi duże wrażenie na gościach. Dodatkowo włączenie wentylacji na najwyższy bieg pozwoli utrzymać świeżość powietrza w całym domu, dzięki czemu goście nie zaczną uciekać z powodu gorąca bądź dusznej atmosfery.

    MARKA: - Integracja z centralą wentylacyjną za pomocą bramki KNX-MODBUS TCP
    - Sterowanie oświetleniem, ogrzewaniem, markizą, roletami oparte na urządzeniach KNX
    - Sterowanie sprzętem AV i multiroom za pomocą systemu Control4 i komunikacji z KNX po IP

    REALIZACJA: Warszawa

    KONTAKT: www.fdtech.pl/kontakt/

    REJON: województwa: dolnośląskie, małopolskie, mazowieckie, opolskie, śląskie, wielkopolskie,

    OdpowiedzUsuń
  31. NAZWA: ALARM WŁAMANIE

    OPIS: Kiedy w domu zostanie wykryte włamanie system automatycznie zapala światła w całym domu, zapalenie jest poprzedzone pięcioma mrugnięciami aby inwestor wiedział, że światła zapaliły się w skutek włamania. W całym domu zostają podniesione rolety żeby dom był widoczny od zewnątrz dla grupy ochroniarskiej. W systemie monitoringu kamery zostają włączone w tryb ciągłego nagrywania, włącza się również system multiroom z nagranym ostrzeżeniem (informującym intruza o zbliżającej się grupie ochrony) i nakazem szybkiego opuszczenia budynku.

    Druga możliwość, w przypadku kiedy nikogo nie ma w domu, to zasłonięcie wszystkich rolet w celu zamknięcia intruza wewnątrz do czasu przybycia ochrony. Dodatkowo w systemie multiroom zamiast ostrzeżenia włącza się nieprzyjemna, bardzo głośna muzyka, mająca na celu zdezorientowanie włamywacza.

    Funkcja to z jednej strony informuje domowników o niebezpieczeństwie, dzięki czemu mogą oni odpowiednio zareagować i np. opuścić posesję do czasu przyjazdu ochrony. Dodatkowo wszczęty alarm jest w stanie skutecznie odstraszyć włamywacza, a grupie ochroniarskiej bądź policji ułatwia jego schwytanie.

    MARKA: - Integracja z systemem alarmowym za pomocą bramki Satel KNX
    - Sterowanie oświetleniem, roletami oparte na urządzeniach KNX
    - Sterowanie sprzętem AV i multiroom za pomocą HomeServera iSimplex i komunikacji z KNX po IP

    KONTAKT: www.fdtech.pl/kontakt/

    REJON: województwa: dolnośląskie, małopolskie, mazowieckie, opolskie, śląskie, wielkopolskie,

    OdpowiedzUsuń
  32. NAZWA: PRZYCISK NA WIZUALIZACJI IMPREZA W OGRODZIE

    OPIS: Po wybraniu funkcji „Impreza w ogrodzie” zostaje wywołana scena świetlna w ogrodzie oraz w domu. W słoneczny dzień rozwija się markiza, na tarasie zostaje włączona muzyka. Na czas trwania imprezy załącza się blokada harmonogramu podlewania ogrodu (do rana dnia następnego).

    Funkcja daje użytkownikom możliwość szybkiego przystosowania swojego ogrodu do imprezy. Dzięki opcji blokady harmonogramu podlewania, inwestor ma pewność, że gości nie spotka „mokra” niespodzianka podczas zabawy w ogrodzie.

    MARKA: - Sterowanie oświetleniem, markizą, oparte na urządzeniach KNX
    - Sterowanie sprzętem AV i multiroom za pomocą systemu Control4 i komunikacji z KNX po IP
    - Sterowanie elektrozaworami od podlewania przez KNX

    REALIZACJA: dolnośląskie

    KONTAKT: www.fdtech.pl/kontakt/

    REJON: województwa: dolnośląskie, małopolskie, mazowieckie, opolskie, śląskie, wielkopolskie,

    OdpowiedzUsuń
  33. NAZWA: Dzwoni telefon - wycisza TV lub pauzuje film, pokazuje kto dzwoni
    OPIS: Dzwoni telefon. W tym momencie dekoder pauzuje program lub telewizor się wycisza. Na ekranie pojawia się numer dzwoniącego oraz zdjęcie jeżeli mamy w zasobach.
    REALIZACJA: TV, dekoder, telefon, centrala ID

    OdpowiedzUsuń
  34. NAZWA: Zamawianie przepalonych żarówek/wyczerpanych baterii
    OPIS: Czasami spotykamy się z tym że przepaliła się żarówka/wyczerpała się bateria w czujniku a my nie mamy zapasowej.Dlaczego więc nie wykorzystać automatyki do rozwiązania tego problemu. System sprawdza co jakiś czas zużycie danej lampy i gdy zauważy że zużycie spadło to oznacza że jedna z żarówek się spaliła, to samo dotyczy baterii, kiedy czujnik zaraportuje że ma słabą baterię to coś trzeba z tym zrobić. W tym momencie ID wyświetla komunikat że trzeba zamówić brakujące elementy. Po potwierdzeniu że chcemy zamówić łączy się z ustalonymi punktami sprzedaży, wybiera najtańszy i zamawia. Płatność realizuje w pełni automatycznie wymagając od nas jedynie wpisania kodu autoryzacyjnego z banku który przyszedł sms-em (to też da się zautomatyzować). Ta funkcja daje nam pewność że jak w sobotę Żona nam powie że trzeba by w końcu wymienić żarówki/baterie to będziemy je mieć na miejscu.
    REALIZACJA: Centrala, przelewy24, API Allegro, API sklepów internetowych

    OdpowiedzUsuń
  35. NAZWA: SPERSONALIZOWANE WEJŚCIE DO DOMU PRZY UŻYCIU KONTROLI DOSTĘPU

    OPIS: Scenę "wejście do domu" wyzwala wracający do domu użytkownik poprzez rozbrojenie systemu alarmowego. Opisywana scena pozwala na szybkie "wybudzenie" budynku i dostosowanie go do naszych potrzeb użytkowych. I tak, jeśli zapadł już zmrok scena włącza oświetlenie w ciągach komunikacyjnych (w przypadku jeśli nie ma czujników obecności), natomiast gdy na zewnątrz jest jeszcze jasno automatycznie podnosi rolety. Włączana zostaje centrala wentylacyjna na bieg nominalny. W przypadku ogrzewania, jeśli jest zima - temperatura zostaje podniesiona do trybu Comfort (chyba, że została już włączona wcześniej z harmonogramu, przed przyjściem użytkownika), jeśli jest lato – zostają włączone klimatyzatory.

    Funkcja ta posiada również swoją bardziej spersonalizowaną odmianę. Na podstawie indywidualnego kodu rozbrojenia alarmu lub dzięki zeskanowaniu linii papilarnych system identyfikuje osobę wchodzącą do domu. Na tej podstawie może skonfigurować budynek dokładnie pod potrzeby tejże osoby. Oto przykłady: system włącza gniazdka sterowane, z których korzysta dany użytkownik. Włączana jest również ulubiona stacja radiowa (bądź playlista) w systemie multiroom. Poza tym system może dostosować temperaturę do preferencji użytkownika i ponadto włączyć się tylko w pomieszczeniach przez niego wykorzystywanych.

    Personalizacja funkcji wejścia zostaje użyta tylko w stosunku do użytkownika, który wchodzi jako pierwszy do domu (czyli rozbraja alarm).

    MARKA: - Integracja z centralą wentylacyjną za pomocą bramki KNX-MODBUS RTU
    - Integracja z systemem alarmowym za pomocą sterownika z interfejsami KNX i RS232
    - Sterowanie oświetleniem, ogrzewaniem, markizą, roletami oparte na urządzeniach KNX
    - Sterowanie sprzętem AV i multiroom za pomocą HomeServera iSimplex i komunikacji z KNX po IP
    - Integracja z piecem za pomocą bramki KNX-LON Works
    - Integracja z klimatyzatorami za pomocą bramek KNX do klimatyzatorów Fujitsu oraz Mitshubisi
    - Stacja pogodowa
    - Integracja KNX z czytnikami linii papilarnych


    REALIZACJA: województwo dolnośląskie

    KONTAKT: www.fdtech.pl/kontakt/

    REJON: województwa: dolnośląskie, małopolskie, mazowieckie, opolskie, śląskie, wielkopolskie,

    OdpowiedzUsuń
  36. NAZWA: SPERSONALIZOWANE WEJŚCIE DO DOMU PRZY UŻYCIU KONTROLI DOSTĘPU

    OPIS: Scenę "wejście do domu" wyzwala wracający do domu użytkownik poprzez rozbrojenie systemu alarmowego. Opisywana scena pozwala na szybkie "wybudzenie" budynku i dostosowanie go do naszych potrzeb użytkowych. I tak, jeśli zapadł już zmrok scena włącza oświetlenie w ciągach komunikacyjnych (w przypadku jeśli nie ma czujników obecności), natomiast gdy na zewnątrz jest jeszcze jasno automatycznie podnosi rolety. Włączana zostaje centrala wentylacyjna na bieg nominalny. W przypadku ogrzewania, jeśli jest zima - temperatura zostaje podniesiona do trybu Comfort (chyba, że została już włączona wcześniej z harmonogramu, przed przyjściem użytkownika), jeśli jest lato – zostają włączone klimatyzatory.

    Funkcja ta posiada również swoją bardziej spersonalizowaną odmianę. Na podstawie indywidualnego kodu rozbrojenia alarmu lub dzięki zeskanowaniu linii papilarnych system identyfikuje osobę wchodzącą do domu. Na tej podstawie może skonfigurować budynek dokładnie pod potrzeby tejże osoby. Oto przykłady: system włącza gniazdka sterowane, z których korzysta dany użytkownik. Włączana jest również ulubiona stacja radiowa (bądź playlista) w systemie multiroom. Poza tym system może dostosować temperaturę do preferencji użytkownika i ponadto włączyć się tylko w pomieszczeniach przez niego wykorzystywanych.

    Personalizacja funkcji wejścia zostaje użyta tylko w stosunku do użytkownika, który wchodzi jako pierwszy do domu (czyli rozbraja alarm).

    MARKA: - Integracja z centralą wentylacyjną za pomocą bramki KNX-MODBUS RTU
    - Integracja z systemem alarmowym za pomocą sterownika z interfejsami KNX i RS232
    - Sterowanie oświetleniem, ogrzewaniem, markizą, roletami oparte na urządzeniach KNX
    - Sterowanie sprzętem AV i multiroom za pomocą HomeServera iSimplex i komunikacji z KNX po IP
    - Integracja z piecem za pomocą bramki KNX-LON Works
    - Integracja z klimatyzatorami za pomocą bramek KNX do klimatyzatorów Fujitsu oraz Mitshubisi
    - Stacja pogodowa
    - Integracja KNX z czytnikami linii papilarnych


    REALIZACJA: województwo dolnośląskie

    KONTAKT: www.fdtech.pl/kontakt/

    REJON: województwa: dolnośląskie, małopolskie, mazowieckie, opolskie, śląskie, wielkopolskie,

    OdpowiedzUsuń
  37. NAZWA: FUNKCJA CLEANING
    OPIS: Funkcja cleaning w sensorach marki basalte pozwala, na czas sprzątania bądź czyszczenia, przełączyć wszystkie sensory w domu w tryb niereagowania na dotyk. Dzięki temu można je wyczyścić bez ryzyka załączenia niechcianych funkcji bądź scen w inteligentnym domu. Blokada sensorów może następować np. z wizualizacji na iPadzie, smartfonie bądź z panela sterującego.

    Bardzo praktyczna i wygodna funkcja. Jak wiadomo, sensory są często używanymi urządzeniami w domu, dlatego też stosunkowo szybko pojawiają się na nich zabrudzenia. Dzięki opisanej funkcji użytkownik może spokojnie przeczyścić wszystkie sensory, bez niepotrzebnego i niejednokrotnie denerwującego załączania funkcji.

    MARKA: basalte
    REALIZACJA: Warszawa
    KONTAKT: http://www.smartspace.pl/kontakt/
    REJON: Polska

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. heh jak to przeczytałem to aż krzyknąłem "GENIALNE".
      To rozwiązanie jest genialne w swojej prostocie a jak użyteczne. Po każdej wizycie Pani sprzątającej gdy dotykała włączników markiza jest wysunięta, światło na zewnątrz zapalone i masę innych dziwolągów.
      Myślę że ten katalog który tu powstanie będzie ogromną zachętą dla potencjalnych inwestorów do instalacji ID. Powyższe przykłady pokazują że ID naprawdę może zwiększyć komfort naszego życia i może być bardzo przydatny.

      PS: Wasze sensory są przepiękne, muszę jednak poczekać do następnego większego remontu ;-)

      Usuń
    2. Tak jak poprzedni komentarz przyznaję, że to rozwiązanie jest genialne.Prostota a zarazem wszechstronne zastosowanie.
      Potwierdzam "Genialny pomysł". Oczywiście nie był bym sobą gdybym nie wspomniał, że taką funkcje można zrealizować bez problemu w Sterbox-ie i może to dotyczyć nie tylko sensorów dotykowych ale także wyłączników mechanicznych czy innych funkcji.Nie mniej jednak brawo za fajna funkcję i pomysł.

      Usuń
  38. NAZWA: Automatyczne płacenie rachunków za media.
    OPIS: Któż z nas lubi płacić rachunki za media? Nie dosyć że kwota zawsze wydaje nam się za wysoka to jeszcze trzeba zalogować się do banku, wybrać płatność, wpisać kwotę, zweryfikować poprawność i czekać na sms z kodem autoryzacyjnym....
    Niektórzy dostawcy np Energa na rachunkach za prąd drukuje w kodzie kreskowym numer klienta i kwotę do zapłaty. Podchodzimy więc z rachunkiem do ekranu, wybieramy funkcję "Płacę rachunek" i zbliżamy kartkę do kamery. Następuje skanowanie rachunku za prąd oraz wyświetla się okno do wpisania kodu autoryzacyjnego który właśnie przyszedł sms-em. Po wprowadzeniu kodu rachunek jest zapłacony.
    Jak ktoś boi się patrzeć na wysokość rachunku to nie musi tego robić ponieważ suma kontrolna kodu kreskowego gwarantuje poprawność skanowania.
    REALIZACJA: tablet, centrala ID, API banku, telefon do odbierania sms

    OdpowiedzUsuń
  39. NAZWA: WYKRYCIE ZALANIA
    OPIS: Dzięki rozmieszczonym czujnikom zalania w miejscach gdzie istnieje prawdopodobieństwo wycieku wody (łazienka, pralnia, kuchnia, kotłownia, itp.) a w efekcie zalania domu, możemy zaprogramować system aby mógł odpowiednio reagować w razie wykrycia wycieku. W takiej sytuacji system automatycznie, poprzez zamontowany zawór na dopływie wody, odcina jej dopływ do budynku przez co nie pozwala na zalanie całego domu. Dodatkowo do mieszkańców wysyłane jest powiadomienie o wystąpieniu wycieku, poprzez mail, sms, na panelu sterowania oraz dźwiękiem z głośników jeśli w domu jest zintegrowany system multiroom.

    Dzięki tej funkcji minimalizujemy możliwość powstania szkód po zalaniu, których naprawienie często może wiązać się z wysokimi kosztami. Dodatkowo mieszkańcy mają pewność, że nie dojdzie do poważnego uszkodzenia budynku w skutek dużego zalania, co zwiększa poczucie bezpieczeństwa.

    MARKA: - Integracja z systemem alarmowym Paradox za pomocą bramki RS 232
    - Powiadamianie mieszkańców za pomocą HomeServera iSimplex lub Loxone
    - Multiroom Basalte Assano sterowany po KNX
    - Sterowanie zaworem za pomocą aktora załączającego

    REALIZACJA: Warszawa

    KONTAKT: www.fdtech.pl/kontakt/

    REJON: województwa: dolnośląskie, małopolskie, mazowieckie, opolskie, śląskie, wielkopolskie,

    OdpowiedzUsuń
  40. NAZWA: WYKRYCIE GAZU

    OPIS: Dzięki rozmieszczonym czujnikom gazu w miejscach gdzie może dojść do jego wycieku (kotłownia, kuchnia, salon z kominkiem gazowym) system, po wykryciu wycieku automatycznie włącza centralę wentylacyjną na maksymalną prędkość aby wyciągnąć gaz z budynku. Dodatkowo, za zgodą inwestora możemy zaprogramować automatyczne otwarcie okien. Dzięki zamontowanemu elektrozaworowi na dopływie gazu do budynku, system odcina również jego dopływ. System dodatkowo informuje o zdarzeniu mieszkańców, wysyłając do nich maila, smsa, bądź poprzez informację na panelu sterowania i za pomocą dźwięku w głośnikach jeśli w domu jest zintegrowany system multiroom.

    Funkcja w dużym stopniu zwiększa bezpieczeństwo mieszkańców. Dzięki niej mamy pewność, że w razie zagrożenia zostaniemy w porę o nim poinformowani oraz w błyskawicznym tempie zostaną podjęte środki zapobiegające wystąpieniu niebezpieczeństwa, które może zagrozić bezpośrednio mieszkańcom, bądź może doprowadzić do dużych szkód materialnych w razie nieobecności wszystkich domowników.

    MARKA: - Integracja z systemem alarmowym Paradox za pomocą bramki RS 232
    - Integracja z centralą wentylacyjną przez bramkę KNX/ModBus
    - Powiadamianie mieszkańców za pomocą HomeServera iSimplex lub Loxone
    - Multiroom Basalte Assano sterowany po KNX
    - Sterowanie oknami przez aktor roletowy i moduł KLF 100 do okien Velux
    - Sterowanie zaworem za pomocą aktora załączającego

    REALIZACJA: Warszawa

    KONTAKT: www.fdtech.pl/kontakt/

    REJON: województwa: dolnośląskie, małopolskie, mazowieckie, opolskie, śląskie, wielkopolskie,

    OdpowiedzUsuń
  41. NAZWA: WYKRYCIE DYMU

    OPIS: Dzięki rozmieszczonym czujnikom dymu (kotłownia, kuchnia, salon z kominkiem, garaż, klatka schodowa, itp.) system, po wykryciu dymu wyłącza centralę wentylacyjną aby nie dostarczać tlenu płomieniom. Dodatkowo, za zgodą inwestora możemy zaprogramować automatyczne otwarcie okien aby oddymić budynek i umożliwić ewakuację. System dodatkowo informuje o zdarzeniu mieszkańców, wysyłając do nich maila, smsa, bądź poprzez informację na panelu sterowania i za pomocą dźwięku w głośnikach jeśli w domu jest zintegrowany system multiroom.

    Funkcja w dużym stopniu zwiększa bezpieczeństwo mieszkańców. Dzięki niej mamy pewność, że w razie zagrożenia zostaniemy w porę o nim poinformowani oraz w błyskawicznym tempie zostaną podjęte środki zapobiegające wystąpieniu niebezpieczeństwa, które może zagrozić bezpośrednio mieszkańcom, bądź może doprowadzić do dużych szkód materialnych w razie nieobecności wszystkich domowników.

    MARKA: - Integracja z systemem alarmowym Paradox za pomocą bramki RS 232
    - Powiadomienie służb za pomocą zamontowanego dialera w centrali alarmowej
    - Integracja z centralą wentylacyjną przez bramkę KNX/ModBus
    - Powiadamianie mieszkańców za pomocą HomeServera iSimplex lub Loxone
    - Multiroom Basalte Assano sterowany po KNX
    - Sterowanie oknami przez aktor roletowy i moduł KLF 100 do okien Velux
    - Sterowanie zaworem za pomocą aktora załączającego

    REALIZACJA: Warszawa

    KONTAKT: www.fdtech.pl/kontakt/

    REJON: województwa: dolnośląskie, małopolskie, mazowieckie, opolskie, śląskie, wielkopolskie,

    OdpowiedzUsuń
  42. NAZWA: KONTROLA DOSTĘPU GDZIEKOLWIEK JESTEŚ

    OPIS: Dzięki czytnikom linii papilarnych już nie musimy nosić ze sobą pęku kluczy. Wystarczy odcisk jednego palca aby przy bramofonie otworzyć furtkę, innym palcem możemy z kolei otworzyć bramę, wejścia do domu itd. Każdy palec może realizować inną funkcję, również rozbrajać czy uzbrajać system alarmowy. Dzięki identyfikacji użytkownika poprzez odcisk palca, system może włączyć ulubioną scenę wejścia do domu, czy też ulubioną radiostację. W firmach czytniki linii papilarnych służą do kontroli dostępu do odpowiednich pomieszczeń pracowników jak również do rejestracji czasu pracy. W domach z kolei do otwierania furtek, bram wjazdowych i garażowych, wejść do domu ale również np. drzwi na basen (szczególnie jeśli w domu są małe dzieci). Mogą również otwierać drzwi do gabinetu bądź drzwi z garażu do domu (by złodziej nie mógł wejść z garażu do domu , autentyczna historia z Warszawy, kiedy złodziej w nocy chowa się za wjeżdżającym do garażu samochodem, by następnie w nocy przejść dalej do domu i okraść domowników). Do systemu kontroli dostępu należy również wideodomofon, który nie tylko pokaże nam kto w danym momencie dzwoni do furtki bądź do drzwi, ale dzięki zastosowaniu kamery 180°, pokaże również czy ktoś nie ukrywa się z boku osoby dzwoniącej. Dodatkowo dzięki wbudowanej pamięci, domofon rejestruje każdorazowo osobę dzwoniącą. Istnieje również możliwość skonfigurowania domofonu aby pod nieobecność domowników rozmowa z bramofonu została przekierowana na aplikację w iPhonie, dzięki czemu nikt nie musi wiedzieć, że nie ma nikogo w domu. Idąc do ogrodu można również zabrać ze sobą przenośny telefon z funkcją wideodomofonu i opcją podglądu obrazu z kamery.

    Funkcja ta daje domownikom zwiększone poczucie bezpieczeństwa. Mogą być pewni, kogo wpuszczają do domu zanim otworzą drzwi wejściowe. Dodatkowo czytnik linii papilarnych zwiększa wygodę, gdyż nie trzeba pamiętać o zabraniu kluczy do domu, nie mówiąc już o sytuacji, kiedy klucze zostaną zagubione. Kontrola dostępu pozwala także ograniczyć dostęp do pewnych stref w domu, przykładowo by pokojówka bądź niania nie mogła wchodzić do gabinetu. Zwiększenie bezpieczeństwa przejawia się również w zapobieganiu czy też utrudnieniu działania złodzieja. Poza tym jest to idealne rozwiązanie dla osób, które chcą mieć pełną kontrolę nad tym co się dzieje w domu, nawet pod ich nieobecność.

    MARKA: - Sceny wejścia do domu - sterowanie oświetleniem i roletami oparte o system KNX
    - Multiroom Basalte Assano sterowany po KNX
    - Integracja z centralą wentylacyjną przez bramkę KNX/ModBus
    - Integracja z systemem alarmowym Honeywell za pomocą bramki RS232
    - System wideodomofonowy Siedle Access z integracją z KNXem
    - Przenośny wideodomofon Siedle Scope
    - Sterowane zamki Assa Abloy

    REALIZACJA: Poznań

    KONTAKT: www.fdtech.pl/kontakt/

    REJON: województwa: dolnośląskie, małopolskie, mazowieckie, opolskie, śląskie, wielkopolskie,

    OdpowiedzUsuń
  43. NAZWA: ZABEZPIECZENIE DOMU PODCZAS WIATRU/DESZCZU/NADMIERNEGO ŚWIATŁA DZIĘKI STACJI POGODOWEJ

    OPIS: Funkcja ta możliwa jest dzięki zastosowaniu czujników warunków pogodowych, między innymi takich jak: czujnik opadów, czujnik wiatru, czujnik temperatury, czujnik zmierzchowy, czujnik natężenia oświetlenia z czterech stron świata czy czujnik określający kierunek wiatru. Czujnik opadów zamknie okna zanim deszcz dostanie się do pomieszczenia i zaleje dom oraz rozwinie markizę aby nie zmokły meble ogrodowe. Czujnik wiatru po wykryciu nadmiernego poziomu wiatru, zamknie okna, zwinie markizę oraz podniesie żaluzje zewnętrzne aby wiatr nie połamał lameli. Dodatkowo można ustawić priorytet działania czujników wiatru, deszczu, itp. aby nadmierny poziom wiatru zawsze zwinął markizę mimo, iż ma się ona rozwijać podczas deszczu (którego opady w tym przypadku również zanotowano). Dzięki czujnikom nasłonecznienia z czterech stron świata, można tak zaprogramować rolety bądź żaluzje, aby osłaniały domowników zawsze z tej strony, z której najmocniej świeci słońce. Czujnik zmierzchowy opuści rolety (tylko na tych oknach gdzie nie są otwarte drzwi na taras czy drzwi na balkon, by nie zamknąć któregoś z domowników na zewnątrz), zapali światło w ogrodzie i przy alejkach do garażu i drzwi frontowych, by wracając późno nie iść po ciemku do domu. Czujnik temperatury zewnętrznej przełączy urządzenia grzewcze i chłodzące w odpowiedni tryb lato/zima.

    Dzięki tej funkcji dom sam reaguje na zmieniające się warunki pogodowe. Daje to dużą wygodę domownikom, ponieważ nie muszą samodzielnie wykonywać wszystkich czynności związanych ze zmieniającymi się warunkami na zewnątrz (zamykanie okien, opuszczanie rolet/żaluzji, zapalanie świateł itd.). Poza tym domownicy mogą być pewni, że gwałtowne warunki pogodowe nie doprowadzą do uszkodzeń na terenie posesji (zalanie pomieszczenia, połamanie lameli, zniszczenie mebli ogrodowych itd.)

    MARKA: - Stacja pogodowa KNX
    - Sterowanie oświetleniem, roletami, oknami, żaluzjami, markizami za pomocą urządzeń wykonawczych KNX
    - Sterowanie oknami Fakro z wykorzystaniem bramki ZWMA
    - Integracja z klimatyzacją za pomocą bramki KNX Fujtsu
    - Integracja z centralą wentylacyjną przez bramkę KNX/ModBus
    - Integracja z piecem za pomocą bramki Viessmann/KNX

    REALIZACJA: dolnośląskie

    KONTAKT: www.fdtech.pl/kontakt/

    REJON: województwa: dolnośląskie, małopolskie, mazowieckie, opolskie, śląskie, wielkopolskie,

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. mile zaskoczony13 czerwca 2014 19:13

      Szanowni Państwo z firmy FDTech. Jestem pełen szacunku do Waszej wiedzy i doświadczenia. Z całą pewnością będę o Was mówił znajomym.

      Usuń
    2. Serdecznie dziękujemy i obiecujemy w najbliższym czasie dodać jeszcze kilka ciekawych funkcji :)

      Usuń
  44. NAZWA: AUTOMATYCZNE NALEWANIE WODY DO WANNY

    OPIS: Inwestor zażyczył sobie rozwiązanie, dzięki któremu nie będzie musiał udawać się do łazienki by odkręcić wodę oraz kontrolować co jakiś czas poziomu wypełnienia wanny (powierzchnia domu wynosi 1100m2). Dlatego stworzyliśmy możliwość nalewania wody do wanny z wizualizacji z dowolnego miejsca w domu bądź przez smsa. Aby woda w wannie się nie przelała zastosowaliśmy dwa różne systemy pomiaru ilości wody w wannie. Ograniczony został także czas na odpowiednich urządzeniach po którym zostają zamknięte elektrozawory wody. Zastosowany również został mieszacz (ustawiany niestety ręcznie), aby woda miała odpowiednią temperaturę oraz dwa elektrozawory na wodę ciepła oraz zimną.

    Jest to dobry przykład funkcji inteligentnego domu, której głównym zadaniem jest zwiększenie wygody mieszkańców oraz oszczędności czasu.

    MARKA: - Wejścia binarne KNX
    - Czujnik ultradźwiękowy poziomu cieczy SICK
    - Czujnik pojemnościowy poziomu cieczy IFM
    - Program zrealizowany na Home Serverze Giry
    - Aktory załączające z funkcją odmierzania czasu po jakim ma się dany kanał wyłączyć

    REALIZACJA: Warszawa

    KONTAKT: www.fdtech.pl/kontakt/

    REJON: województwa: dolnośląskie, małopolskie, mazowieckie, opolskie, śląskie, wielkopolskie,

    OdpowiedzUsuń
  45. NAZWA: AUTOMATYCZNE KARMIENIE PSA (PROJEKT)

    OPIS: Projekt automatycznego karmienia oraz pojenia dużego, stróżującego psa przebywającego w dużej zagrodzie. Projekt zakłada automatyczne, zgodne z harmonogramem podawanie karmy z podajnika do miski. Podajnik wypełnia się workiem karmy, a czujnik umieszczony przy jego dnie informuje domowników, że pokarm się kończy. Dodatkowo zaprojektowaliśmy automatyczne dolewanie wody do miski. Woda zostaje dolana zaraz po wykryciu przez czujnik, że jest jej za mało. Poza tym, co jakiś czas, zgodnie z harmonogramem, miska zostaje przepłukana, żeby pies miał cały czas świeżą wodę.
    Poziom karmy w podajniku oraz wody w misce zostaje rejestrowany dzięki zastosowaniu czujników IFM. Dzięki elektrozaworom wody, woda jest dolewana do miski, a także co jakiś czas upuszczana, by miska mogła zostać opłukana.

    Dzięki tej funkcji domownicy bez ciągłego chodzenia i sprawdzania zagrody mają pewność, że psu nie brakuje jedzenia oraz świeżej wody. Funkcja głównie przydaje się w momencie, kiedy domownicy często wyjeżdżają na kilka dni, zostawiając psa samego (co było też głównym motywem stworzenia opisywanego projektu).

    MARKA: - Wejścia binarne KNX
    - Czujniki pojemnościowe poziomu IFM
    - Program zrealizowany na sterowniku Loxone
    - Aktory załączające, z funkcją odmierzania czasu po jakim ma się dany kanał wyłączyć
    - Elektrozawory wody
    - Silnik napędzający ślimak w podajniku

    REALIZACJA: Wrocław

    KONTAKT: www.fdtech.pl/kontakt/

    REJON: województwa: dolnośląskie, małopolskie, mazowieckie, opolskie, śląskie, wielkopolskie,

    OdpowiedzUsuń
  46. NAZWA: POWIADOMIENIA MAILOWE I SMSOWE – O AWARII PIECA, KLIMATYZATORA,CENTRALI WENTYLACYJNEJ, BASENU

    OPIS: Dzięki zastosowaniu bramek do pieca, klimatyzatora, centrali wentylacyjnej bądź automatyki basenu domownicy mogą odbierać komunikaty o awarii każdego z wymienionych urządzeń. Każde z nich wysyła odpowiedni kod błędu, który można odpowiednio zinterpretować z tabel dostarczonych przez producenta sprzętu. Informacja jest wysyłana przez wiadomość mail bądź sms do odpowiednich grup serwisowych oraz do inwestora. Wczesne wykrycie awarii może zapobiec dalszemu zniszczeniu urządzenia, bądź jeszcze większej awarii systemu. Autentyczna historia, kiedy w trakcie sezonu grzewczego w piecu uszkodził się czujnik, komunikat o błędzie wyświetlił się na sterowniku pieca, jednak nikt nie zaglądał do kotłowni żeby szukać błędu na panelu. Przez awarię piec wyłączył się dopiero w piątek po południu, a serwis nie pracował w weekendy, przez co domownicy musieli dogrzewać dom nagrzewnicami elektrycznymi.

    Jak już wspomniane było wcześniej, funkcja ta może zapobiec większemu (bądź całkowitemu) zniszczeniu urządzeń, co z jednej strony zapobiega dużym wydatkom, które są związane z wymianą sprzętu, zaś z drugiej nie pozwala na pojawienie się większej awarii w domu, utrudniającej życie domownikom (np. jak wyżej opisana historia).

    MARKA: - Powiadomienia wysyłane z Home Server Giry
    - Integracja z klimatyzacją za pomocą bramki KNX Mitsubishi
    - Integracja z centralą wentylacyjną przez bramkę KNX/ModBus TCP
    - Integracja z piecem za pomocą bramki Buderus/KNX

    REALIZACJA: Poznań

    KONTAKT: www.fdtech.pl/kontakt/

    REJON: województwa: dolnośląskie, małopolskie, mazowieckie, opolskie, śląskie, wielkopolskie,

    OdpowiedzUsuń
  47. NAZWA: TRYBY LATO/ZIMA DO STEROWANIA CENTRALĄ WENTYLACYJNĄ/PIECEM/KLIMATYZATORAMI

    OPIS: Funkcja działa dzięki zastosowaniu czujnika temperatury zewnętrznej. System przełącza urządzenia, które biorą udział w grzaniu, chłodzeniu i wymianie powietrza w odpowiedni tryb w zależności od temperatury na zewnątrz. W momencie, kiedy czujnik na zewnątrz zanotuje temperaturę przekraczającą 15°C następuje przełączenie urządzeń w tryb Lato. W trybie tym wyłączane jest grzanie wszystkich obiegów grzewczych (podłogówki i grzejników), a podgrzewana jest JEDYNIE ciepła woda użytkowa. Poza tym klimatyzatory przełączane są z trybu grzania na tryb chłodzenia, zaś centrala wentylacyjna wyłącza dogrzewanie powietrza nadmuchiwanego. Przy ustawionej histerezie, dopiero przy obniżeniu się temperatury do 13°C , wyżej wymienione urządzenia zostają przełączone z powrotem w tryb Zima.

    To rozwiązanie daje dużą oszczędność energii oraz czasu. Inwestor nie musi pamiętać o przełączaniu urządzeń w zależności od pory roku, a także samodzielnie przełączać pieca, gdy na dworze gwałtownie zmienia się temperatura. Dzięki temu w lecie nie następuje niepotrzebne dogrzewanie pomieszczeń, a z kolei zimą nie ma możliwości, by doszło do zbyt dużego ochłodzenia w domu.

    MARKA: - Sterowanie przez sterownik Loxone
    - Integracja z klimatyzacją za pomocą bramki KNX Fujitsu
    - Integracja z centralą wentylacyjną przez bramkę KNX/ModBus RTU
    - Integracja z piecem za pomocą bramki Viessmann/KNX

    REALIZACJA: Poznań

    KONTAKT: www.fdtech.pl/kontakt/

    REJON: województwa: dolnośląskie, małopolskie, mazowieckie, opolskie, śląskie, wielkopolskie,

    OdpowiedzUsuń
  48. NAZWA: POMIAR ZUŻYCIA MEDIÓW (PRĄD/GAZ/WODA)

    OPIS: Dzięki zastosowaniu liczników pomiaru prądu z interfejsem KNX, zarówno na głównym zasilaniu budynku, jak również na poszczególnych obwodach (tych, które nas szczególnie interesują), można precyzyjnie określić, kiedy i jakie urządzenia zużywają najwięcej energii elektrycznej. Domownicy mogą również odczytać dane z liczników gazu i wody, aby precyzyjnie kontrolować zużycie mediów.

    Funkcja ta pozwala nam kontrolować wydatki oraz daje informację kiedy zużywa się najwięcej danych mediów. Dodatkowo system informuje nas o tym, kiedy zostaną przekroczone limity zużycia poszczególnych mediów. Co przy ustawionych priorytetach może wyłączyć wybrane urządzenia, by nie przekroczyć założonego wcześniej poboru.

    MARKA: - Wizualizacja zużycia na wykresie oraz powiadomienia o przekroczeniu dopuszczalnego zużycia energii za pomocą HomeServera iSimplex
    - Wizualizacja zużycia na wykresie wody i gazu za pomocą HomeServera iSimplex
    - Licznik energii elektrycznej z bramką do KNX
    - Aktory załączające z pomiarem zużycia energii elektrycznej na poszczególnym kanale
    - Bramka M-Bus/KNX do odczytu liczników wody i gazu


    REALIZACJA: Poznań

    KONTAKT: www.fdtech.pl/kontakt/

    REJON: województwa: dolnośląskie, małopolskie, mazowieckie, opolskie, śląskie, wielkopolskie,

    OdpowiedzUsuń
  49. NAZWA: INFORMACJA O BRAKU CZYNNIKA PH ORAZ CHLORU NA MAILA DO INWESTORA ORAZ SERWISU

    OPIS: Każdy basen potrzebuje ciągłej filtracji wody i dozowania czynników PH i chloru. Sterowniki techniki basenowej, jak również dozowniki czynników są zazwyczaj w miejscu trudno dostępnym, również ze względów bezpieczeństwa (podbasenie, pomieszczenie techniczne – żrąca chemia). Rzadko kto zagląda do tych miejsc, by sprawdzić czy wszystko jest w porządku i czy wszystkie czynniki są na odpowiednim poziomie. Dlatego też zrealizowaliśmy funkcje badające poziom czynników PH i chloru oraz zintegrowaliśmy się ze sterownikiem techniki basenowej, który wysyła informacje o alarmach (takich jak awaria którejś z pomp, awaria zaworów, awaria dozowników chemii, wiadomość, że czas wymienić filtry, itd.). Po otrzymaniu alarmu, trzeba koniecznie zejść do podbasenia i sprawdzić, co się stało lub należy od razu wezwać serwis. Komunikaty o braku chemii oraz alarmy wysyłane są na maila (do inwestora i firmy serwisującej basen), oraz wyświetlane na panelach dotykowych.

    Funkcja pozwala na odpowiednie utrzymanie basenu, które z kolei pozwoli domownikom korzystać z niego w sposób komfortowy, bez obaw o swoje zdrowie bądź o wystąpienie niespodziewanej awarii, uniemożliwiającej korzystanie z basenu.

    MARKA: - Wejścia binarne KNX
    - Integracja ze sterownikiem techniki basenowej za pomocą bramki KNX/RS232
    - Aktory załączające KNX
    - Integracja z systemu AMX z KNX

    REALIZACJA: Warszawa

    KONTAKT: www.fdtech.pl/kontakt/

    REJON: województwa: dolnośląskie, małopolskie, mazowieckie, opolskie, śląskie, wielkopolskie,

    OdpowiedzUsuń
  50. NAZWA: FILM NA BASENIE (WYŁĄCZENIE POMP BASENOWYCH)

    OPIS: Pewien inwestor chciał wyświetlać filmy w pomieszczeniu basenowym. Obraz filmowy rzucany miał być z rzutnika (umieszczonego na wysokości pierwszego piętra) na całą długość ściany. By dać inwestorowi możliwość spokojnego i komfortowego oglądania filmu, zrealizowaliśmy specjalną scenę, która, oprócz załączenia rzutnika oraz odpowiedniego oświetlenia, wyłącza również pompę odpowiedzialną za filtrację wody, mocno bądź co bądź przeszkadzającą w projekcji. Wyłączenie pompy nie może jednak przekroczyć 3 godzin, po upływie tego czasu pompa automatycznie zostaje uruchomiona.

    Typowy przykład funkcji zwiększającej wygodę mieszkania w inteligentnym domu.

    MARKA: - Wejścia binarne KNX
    - Integracja ze sterownikiem techniki basenowej za pomocą bramki KNX/RS232
    - Aktory załączające KNX
    - Integracja z systemu AMX z KNX

    REALIZACJA: Warszawa

    KONTAKT: www.fdtech.pl/kontakt/

    REJON: województwa: dolnośląskie, małopolskie, mazowieckie, opolskie, śląskie, wielkopolskie,

    OdpowiedzUsuń
  51. NAZWA: CZUJNIK JAKOŚCI POWIETRZA - WYŁĄCZENIE CENTRALI WENTYLACYJNEJ PRZY ZADYMIENIU NA ZEWNĄTRZ

    OPIS: Jeden z klientów ma trudnych sąsiadów, którzy palą w piecach śmieci. Jego dom wyposażony jest w centralę wentylacyjną, która zasysała powietrze do wnętrza w domu również wtedy, kiedy sąsiedzi zatruwali powietrze. Dzięki zastosowaniu czujnika jakości powietrza na jej wlocie, centrala jest natychmiast wyłączana aby nie wdmuchiwać dymu do domowych pomieszczeń.

    MARKA: - Czujnik jakości powietrza
    - Wejścia analogowe KNX 1-10V
    - Aktory załączające KNX

    REALIZACJA: okolice Katowic

    KONTAKT: www.fdtech.pl/kontakt/

    REJON: województwa: dolnośląskie, małopolskie, mazowieckie, opolskie, śląskie, wielkopolskie,

    OdpowiedzUsuń
  52. NAZWA: POTWÓR SPOD ŁÓŻKA OPIS: Gdy dziecko obudzi się w nocy, jednokrotnie naciska przycisk The Button . Powoduje to zapalenie się światła pod łóżkiem i szafą. Dwukrotne wciśnięcie przycisku, powoduje wysłanie informacji do rodziców, że dziecko prosi o ich przyjście do pokoju. Trzykrotne wciśnięcie przycisku powoduje zapalenie się świateł w pokoju dziecka i tych znajdujących się na drodze od pokoju dziecka do sypialni rodziców.
    MARKA:FIBARO
    REALIZACJA: Wrocław 2016
    KONTAKT: www.SmartHomify.com
    REJON: Cała Polska

    OdpowiedzUsuń
  53. Bardzo fajnie napisane. Jestem pod wrażeniem i pozdrawiam.

    OdpowiedzUsuń
  54. Bardzo fajnie napisane. Jestem pod wrażeniem i pozdrawiam.

    OdpowiedzUsuń

Z góry bardzo dziękuję jeśli nie będziesz komentował jako Anonim i zostawisz po sobie nick lub chociaż inicjały.

Po za tym chciałbym przedstawić kilka zasad: USUWANE będą komentarze: zawierające wulgaryzmy; które mają na celu obrażenie innego komentującego lub omawianego producenta,
lub takie które są niemerytoryczne i zawierają aktywny link [spam seo].
MOŻNA [a nawet trzeba]: krytykować autora postów, danego producenta, innego komentującego, ale tylko w sposób merytoryczny z odpowiednią argumentacją, w razie potrzeby za źródłami.
MOŻNA chwalić i reklamować dane rozwiązanie, ale nie wolno robić tego anonimowo. Komentarze są własnością autorów i redakcja nie ponosi za nie odpowiedzialności.