sobota, 1 czerwca 2013

Polski Design dla ID: eSterownik, System Sensor [Kategoria: Oprogramowanie, interfejsy, integracja]

Dziś zaryzykuję. Wyróżnię w ramach mojego przeglądu designu polskich producentów dla technologii systemów inteligentnego domu dwa kolejne rozwiązania, które:

- nie są designerskie w sensie wizualnym, a czysto funkcjonalnym [design często kojarzy się głownie z ciekawym połączeniem wyglądu i funkcji].

- nie są elementami firmowo zintegrowanymi z typowymi systemami ID.

Po trzecie, kompletnie się nie znam na standardach technicznych, które powinny obowiązywać przedstawione rozwiązania.

ELEKTRO-SYSTEM 
http://esterownik.pl

Trzy pierwsze ikony nie trzeba omawiać. Czwarta ikona przedstawia kocioł na paliwa stałe. Firma Elektro-System w pewnym sensie zajmuje się strzałeczką. :) Czyli monitoringiem i zdalnym sterowaniem wydajności pieców na najtańsze źródła energii cieplnej.




Producent znalazł wielu odbiorców na swoje urządzenia. Na stronie www firmy można odnaleźć nawet mapę z poszczególnymi realizacjami, oraz raporty systemu monitoringu temperatur wraz z kalkulacją kosztów okresowych i sezonowych systemu ogrzewania. Wartym odnotowania jest fakt, że firma Elektro-system nawiązała współpracę w zakresie wdrożeń z kilkoma polskimi producentami kotłów na paliwa stałe... można? Można!


ps. Dotarłem do nie potwierdzonej plotki, że trwają prace nad wdrożeniem podobnych systemów tego producenta, które swoim zakresem działania mają objąć również szeroko pojętą automatykę domu/budynku. Będę kibicował.

SYSTEM SENSOR
http://systemsensor.pl/

Niewiele jest rzeczy na świecie, które mnie tak wkurzają jak marże firm farmaceutycznych i ogólnie przemysłu dla medycyny. Pod pretekstem badań, patentów, myśli technicznej, atestów te firmy strzygą baranka jakim jest społeczeństwo chyba najbardziej. Ceny w tej branży są zdumiewające, koszt operacji czy terapi sięga często kilkadziesiąt tysięcy złotych i więcej [z diamentów są te leki?] , a producenci wolą korumpować lekarzy, tworzyć nowe choroby, niż sprawić wszystko, aby właściwy lek czy urządzenie do rehabilitacji trafiło do naprawdę potrzebujących [tak w zakresie ochrony zdrowia jestem prawdziwym lewakiem]. Na szczęście są ludzie którzy się na to nie oglądają i robią swoje zgodnie z własnymi umiejętnościami, talentami i uczuciami. Ten projekt powstał dla kolegi twórcy... a stał się hitem osób z najcięższym odmianą niepełnosprawności - Tetraplegii, czyli braku władzy nad wszystkimi kończynami.
Twórcy projektu zależy, aby urządzenie było dostępne cenowo dla każdego potrzebującego.


O to jaką prasę ma ten projekt: https://www.facebook.com/SystemSensor


Poniżej linki które mogą się komuś przydać w zakresie technologii komunikacji i sterowania dla niepełnosprawnych:

www.brainhome.pl

http://www.tvp.pl/wiedza/nauka-i-tec...eroko/10215954

oraz dodatkowo link do kwesty dla Julki, która aby żyć, potrzebuje jeszcze dwóch nierefundowanych i drogich operacji serca:

http://www.pomagamjulii.pl/

Wiem, że przed moimi czytelnikami dość spore wydatki... ale :) już kilka akcji na http://www.siepomaga.pl/ do których linkuję się powiodły :) Liczę na Was. 


Wszystkie grafiki i fragmenty tekstu zostały użyte jedynie w celach informacyjnych i są własnością ich autorów.

2 komentarze:

  1. Bardzo interesujący tekst dla wszystkich, którzy chcieliby zgłębić swoje wiadomości o esterownikach i nie tylko ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Ten wpis jest bardzo interesujący. Podoba mi się

    OdpowiedzUsuń

Z góry bardzo dziękuję jeśli nie będziesz komentował jako Anonim i zostawisz po sobie nick lub chociaż inicjały.

Po za tym chciałbym przedstawić kilka zasad: USUWANE będą komentarze: zawierające wulgaryzmy; które mają na celu obrażenie innego komentującego lub omawianego producenta,
lub takie które są niemerytoryczne i zawierają aktywny link [spam seo].
MOŻNA [a nawet trzeba]: krytykować autora postów, danego producenta, innego komentującego, ale tylko w sposób merytoryczny z odpowiednią argumentacją, w razie potrzeby za źródłami.
MOŻNA chwalić i reklamować dane rozwiązanie, ale nie wolno robić tego anonimowo. Komentarze są własnością autorów i redakcja nie ponosi za nie odpowiedzialności.