piątek, 3 maja 2013

Polski Design dla ID: DOMIQ [ Kategoria: Oprogramowanie, interfejsy, integracja]

Dziś kontynuacja przeglądu polskiego Designu dla inteligentnych domów inspirowana odbywającym się 9-12 maja Wroclove Design Festival.  

DOMIQ
domiq.pl

DOMIQ koncentruje się w okół problemu efektywnej integracji wielu popularnych sprzętowo podsystmów wzbogacając je w pożądany w inteligentnych domach i budynkach efekt synergii [słownik: współdziałanie różnych czynników, skuteczniejsze niż suma ich oddzielnych działań]
 
Jednym z pierwszych hitów firmy [wg. mojego rozeznania] była aplikacja i sterownik pozwalający na użytkowanie niemieckiego systemu LCN z poziomu urządzeń mobilnych Jabłuszka oraz naściennych paneli dotykowych.

"Base jest mózgiem systemu DOMIQ. W małej obudowie zostało zamkniętych wiele cennych funkcjonalności, które pozwalają uczynić budynek inteligentnym, wygodnym w użyciu i konfiguracji" - do tego urządzenia Domiq rozwija wiele modułów rozszeżeń pozwalających na integrację np. z systemem alarmowym SATEL, dźwięk z systemu SONOS, oświetlenie sterowane standardem DMX512 itp.




Sami o sobie:

"DOMIQ istnieje na rynku od stycznia 2007 roku. Początkowo prace rozwojowe były prowadzone w formie działaności gospodarczej. W listopadzie 2008 założona została DOMIQ spółka z ograniczoną odpowiedzialnością.
Od samego początku najważniejszy był dla nas komfort i łatwość użycia naszego rozwiązania. Z tych powodów wykluczyliśmy możliwość implementacji w postaci stron HTML lub oprogramowania działającego na komputerach PC.
Opracowaliśmy wyjątkowo efektywny system maszyn wirtualnych Lua, który pozwolił na znaczne zmniejszenie rozmiaru i zużycia energii części serwerowej - modułu DOMIQ/Base. Równolegle powstała aplikacja DOMIQ/Remote wykorzystująca specjalne protokoły pozwalające na zmniejszenie opóźnień sterowania i pełną ochronę prywatności użytkowników.
Aplikacja DOMIQ/Remote była pierwszą na świecie aplikacją do sterowania automatyką domową na iPhone i iPod Touch. Dla naszych pierwszych Klientów przez kilka miesięcy aplikacja dystrybuowana była przez instalator Cydia. Po otwarciu iTunes Store przez Apple i dwu miesiącach dopełniania niezbędnych formalności, jak umowy z Apple oraz zezwolenie na eksport technologii kryptograficznych z USA, aplikacja DOMIQ/Remote pojawiła się w iTunes Store dnia 22 kwietnia 2009. Była wtedy drugą aplikacja sterowania domem.
Obecnie produkty DOMIQ używane są w wielu instalacjach w Polsce i Europie - od mieszkań i domków jednorodzinnych, po wieżowce z tysiącami modułów LCN.
Od samego początku sprzedaży urządzeń współpracujemy z firmą Auraeko S.A. wspólnie troszcząc się o środowisko jako uczestnik programu "Firma Przyjazna Naturze". Jesteśmy zarejestrowani jako producent urządzeń elektronicznych w Głównym Inspektoracie Ochrony Środowiska."

Po dalsze informacje zapraszam na interesującą i bardzo satysfakcjonującą stronę firmy DOMIQ.

Źródło: domiq.pl

Wszystkie grafiki i fragmenty tekstu zostały użyte jedynie w celach informacyjnych i są własnością ich autorów.



3 komentarze:

  1. Bardzo ciekawie napisane. Jestem pod wielkim wrażaniem.

    OdpowiedzUsuń
  2. Moim zdaniem bardzo ważne jest to, aby używać takiego oprogramowania które jest nam potrzebne. W takim przypadku ja bardzo chętnie korzystam z systemu https://www.connecto.pl/demo-optima/ który doskonale wpisuje się w moją firmę.

    OdpowiedzUsuń
  3. Kilka lat temu wdrożyłam w swojej firmie ten system Ready_™ i muszę przyznać, że był to strzał w dziesiątkę. Oprogramowanie jest bardzo intuicyjne i posiada wiele ciekawych aplikacji.

    OdpowiedzUsuń

Z góry bardzo dziękuję jeśli nie będziesz komentował jako Anonim i zostawisz po sobie nick lub chociaż inicjały.

Po za tym chciałbym przedstawić kilka zasad: USUWANE będą komentarze: zawierające wulgaryzmy; które mają na celu obrażenie innego komentującego lub omawianego producenta,
lub takie które są niemerytoryczne i zawierają aktywny link [spam seo].
MOŻNA [a nawet trzeba]: krytykować autora postów, danego producenta, innego komentującego, ale tylko w sposób merytoryczny z odpowiednią argumentacją, w razie potrzeby za źródłami.
MOŻNA chwalić i reklamować dane rozwiązanie, ale nie wolno robić tego anonimowo. Komentarze są własnością autorów i redakcja nie ponosi za nie odpowiedzialności.