wtorek, 21 maja 2013

Dwóch kolejnych wytwórców na mojej liście polskich producentów dla ID

Dziś dopisałem dwa kolejne przedsięwzięcia produkcyjne, które świetnie wpisują się w jeszcze, moim zdaniem, nie dość zagospodarowane gałęzie urządzeń dla inteligentnego domu.

Pierwsze jest próbą odpowiedzi na brak niedrogiego dotykowego białego osprzętu do sterowania urządzeniami elektronicznymi czyli wielokrotne łączniki z wyjściem impulsowym.

"MUTAZ - Przyciski dotykowe dostosowane do wejść impulsowych urządzeń i systemów inteligentnego domu

Jak na razie łączniki Mutaz dostały rekomendację od producenta sterownika STERBOX.
Drugą firmą jest:

NovelElectronics - Zarządzanie ogrzewaniem przez internet w oparciu o urządzenia protokołu Modbus
 Na forum budowlane przedstawiciel [prawdopodobnie] firmy, tak pokrótce streścił swoje podejście do idei inteligentnego domu:


"Polska firma, która swoje systemy dedykuje głównie zarządzaniu systemami ogrzewania, ale tak zwaną "inteligencję" budynku spokojnie robią na tym systemie, a nawet więcej - w sprytny sposób obie funkcje, czyli zarządzanie systemami ogrzewania oraz IB łączą ze sobą.
Z pewnością może to być alternatywa dla rozdmuchanych systemów IB. Bo prawda jest taka, że przez pierwsze kilka dni, no może tygodni, to człowiek jest strasznie dumny ze swoich zabawek, a później ...
Co fajne w systemie, to że ma w standardzie podłączenie do internetu i całością zarządza się z przeglądarki z dowolnego urządzenia z dostępem do internetu, lub w sieci lokalnej. System pracuje na RS485 protokuł ModBUS wiec świetnie integrują się z tym urządzenia automatyki przemysłowej, na przykład falowniki do silników w klimatyzatorach, rekuperatorach, itd."
Może niektórym z was takie podejście jest bliskie. Osobiście mnie ono przekonuje i uważam, że powinno powstać jak najwięcej takich projektów koncentrujących się wokół zarządzania energią w domu.
W ofercie między innymi:
NEL32M3v1.0 sterownik uniwersalny:
16 wejść cyfrowych przetworników temperatury DS18B20, 6 wyjść przekaźnikowych, RS485 master, Ethernet, współpracuje z platformą dimenonline.eu 
Moduł wejść analogowych
Moduł 4- lub 8- lub 16 wejść analogowych 0-10 VDC lub 0-20 mA, RS485 slave, ModBUS-RTU

Moduł przekaźników
Moduł 4- lub 8- lub 16 wyjść przekaźnikowych, styki zwierne normalnie otwarte (NO), maksymalny prąd 1A 250VAC (dla obciążeń rezystancyjnych), RS485 slave, ModBUS-RTU
Ponieważ te przedsięwzięcia jeszcze nie sprawiają wrażenia gotowych na wypłynięcie na szerokie morze rynku instalacyjnego to dedykuję im jedną bardzo przekonującą frazę zaczerpniętą od firmy R&G :


"Ten kto rezygnuje z bycia lepszym od konkurencji zrezygnował z bycia dobrym"
 Wszystkie grafiki i fragmenty tekstu zostały użyte jedynie w celach informacyjnych i są własnością ich autorów.

2 komentarze:

Z góry bardzo dziękuję jeśli nie będziesz komentował jako Anonim i zostawisz po sobie nick lub chociaż inicjały.

Po za tym chciałbym przedstawić kilka zasad: USUWANE będą komentarze: zawierające wulgaryzmy; które mają na celu obrażenie innego komentującego lub omawianego producenta,
lub takie które są niemerytoryczne i zawierają aktywny link [spam seo].
MOŻNA [a nawet trzeba]: krytykować autora postów, danego producenta, innego komentującego, ale tylko w sposób merytoryczny z odpowiednią argumentacją, w razie potrzeby za źródłami.
MOŻNA chwalić i reklamować dane rozwiązanie, ale nie wolno robić tego anonimowo. Komentarze są własnością autorów i redakcja nie ponosi za nie odpowiedzialności.